Při policejní kontrole se lze vyhnout pokutě celkem jednoduše. Ne každý ale zná všechny možnosti

Policejní kontrola není nic příjemného. A je jedno, zda je namátková, nebo je spojena s podezřením na konkrétní přestupek. V obou případech to znamená primárně zdržení, možná i zaplacení pokuty. A v jaké je výši? Ovlivňuje to především závažnost přestupku, ale i to, jak s policií jednáme. Spáchali jsme něco? V první řadě je třeba si uvědomit, že důvodem silniční kontroly je v podstatě podezření ze spáchání přestupku.

Číst více

Test Peugeotu 308 SW e-GT HYBRID 225 e-EAT8 – rodinné kombi nejen atraktivního vzhledu

Model 308 je stran prodejnosti jedním z nejdůležitějších vozů v rámci portfolia automobilky Peugeot. Na nové, již třetí generaci, si tak automobilka dala opravdu záležet. Nová 308 tak přijíždí s velmi atraktivním vnějším vzhledem, značně futuristickým interiérem a širokou paletou nabízených pohonných ústrojích včetně těch elektrifikovaných.

Číst více

Zloději mohou využít prvních mrazů k vykrádání aut. Jednoduchou fintou dostanou majitele z vozu

První noční a ranní mrazíky mohou mnoho řidičů značně potrápit. Mnozí jsou doslova zaskočeni tím, že ráno po příchodu ke svému vozu musí začít škrabat namrzlá okna. To je nejenom činnost značně nepříjemná, ale mnohdy i zdlouhavá. Ne každý má vyhřívání skel nebo nezávislé topení, aby se této činnosti ušetřil. A čím více bude mrznout, tím pravidelnější tato činnost bude.

Číst více

Tahle populární auta obyvatelé měst nenávidí. Komplikují dopravu a ohrožují ty nejzranitelnější

Co je dnes na poli automobilového trhu trendem? Rozhodně to jsou vozy z kategorie SUV. Sice mnohdy nedosahují praktičnosti kombíků, ale působí velkým a robustním i praktickým dojmem. Alespoň naoko. Pohled do portfolia automobilek naznačuje, že je to trend, který stále trvá. A to ať jde o klasicky velká SUV, nebo i ta menší, označovaná jako crossovery.

Číst více

Otevřít dveře u auta vypadá banálně. Přesto to málokdo dělá správně, většina zbytečně riskuje

Dá se říct, že otevírání dveří u auta není žádná věda. Ano, ale jenom ve chvíli, kdy máte auto na svém dvorku nebo v garáži. Jakmile z něho vystupujete na ulici nebo parkovišti, hrozí nebezpečí. Pohyb okolo vozu může být různý. Chodec, cyklista, dítě, další parkující vůz… Je toho mnoho, co se dá přehlédnout. I proto je vhodné techniku otevírání dveří inovovat.

Číst více

Test Toyota RAV4 Plug-in Hybrid: Elektromobil se spalovacím motorem

Populární Toyota RAV4 je aktuálně k dispozici s benzínovými motory 2.0 Dynamic Force s možností manuálu či převodovky s plynule měnitelným převodem, ve variantách 2×4 nebo 4×4. Stejně tak je k dispozici jako 2.5 Hybrid s pohonem 4×2 a 4×4. A potom, z pohledu ceny, výkonu i parametrů určitě jako vrchol nabídky, ve variantě 2.5 Plug-in Hybrid s pohonem 4×4 a výkonem 306 koní.

Číst více