Tyhle typy myček je radno v zimě nenavštěvovat. Lepší je nechat auto špinavé

Udržovat své auto čisté chce každý, kdo se o svého miláčka alespoň trochu stará a zajímá. Zatímco v teplých měsících není problém s využitím myčky, v zimě by měl být motorista na pozoru a do některých myček raději nejezdit. Může zde svému vozu provést mnoho horších věcí, než když ho nechá špinavý. Čemu se tedy vyhýbat?

Číst více

Na sněhu by měl řidič zapomenout na své návyky. Způsob jízdy je správný jen jeden

Jízda na zasněžené vozovce může být náročná a nebezpečná, proto je důležité, aby řidiči byli dobře připraveni a věděli, jak jezdit bezpečně. Doslova se dá říci, že by měli zapomenout na své běžné návyky a ve své hlavě by měli přepnout „na zimní mód“. Co to znamená? Pneumatiky jsou základ Především je důležité mít kvalitní zimní pneumatiky.

Číst více

Bezpečné místo v autobuse vyberete podle ostatních cestujících. Před podobné osoby by si nikdo sedat neměl

Cestování veřejnou dopravou je propagováno stále více. Nejsou to ale jenom autobusy MHD, metro, tramvaje nebo vlaky. Jsou to také klasické linkové autobusy. Ty mohou být alternativou právě k vlaku. Jak už to ale na silnících bývá, během cest je dobré myslet i na svou bezpečnost. Proto je vhodné vědět, kam si v autobuse sednout. Vždy do uličky K okénku, nebo do uličky?

Číst více

Známá trojice kapalin může zadělat na pořádné problémy. Nejen jejich množství by měl řidič hlídat

Když se řekne provozní kapalina v autě, mnoho lidí si jistě vzpomene na autoškolu a známé poučky. Ty říkaly, že by měl řidič provozní kapaliny kontrolovat před každou jízdou. Dnes to samozřejmě nikdo nedělá. Ale pravdou je, že jednou za čas je dobré se na provozní kapaliny v autě zaměřit. V zimě to je tato trojice. A pozor, nejde jenom o jejich množství.

Číst více

Vyhnout se pokutě za rychlost zkouší řidiči různě. Oblíbené finty přitom málokdy fungují

Pokutu může řidič dostat za celou řadu věcí. Poměrně častá je potom pokuta za rychlost. Změřit řidiče, který nedodržoval rychlostní limit, může nejenom policie, ale klidně také stacionární radar. Nejenom po internetu kolují různé finty, jak na radary vyzrát. Většinou ale nefungují, a tak se řidič pokutě nakonec stejně nevyhne. Radary umí spolupracovat Na delších úsecích může být několik samostatně umístěných průjezdních radarů.

Číst více

Dobíjení elektromobilu na veřejných stanicích se může nepříjemně prodražit. Je třeba počítat s dalšími výdaji

Na první pohled se může zdát, že nabíjení elektromobilů má s tankováním paliva mnoho společného. Stejně jako u benzínu a nafty, kde je daná cena za litr, je u elektřiny stanovená cena za odebranou kWh elektrické energie. Na první pohled jednoduché počty, ale na ten druhý je třeba vědět, jak to funguje ve skutečnosti. Najednou je dobíjení podstatně dražší.

Číst více

Příležitost dělá zloděje. Tímto si o vykradení vozu každý řidič sám koleduje

Není nic horšího, než když přijdeme k autu a zjistíme, že bylo vykradeno. V tu chvíli si začneme pokládat otázku, proč právě naše auto. Odpověď je přitom celkem jednoduchá. Ne každý si hned připustí, že je to právě a jen jeho chyba. Jak se říká, příležitost dělá zloděje. Pokud nechcete, aby bylo právě vaše auto vykradeno, pozor na tohle.

Číst více

Dálnice může cestu zpříjemnit i uspíšit. Kvůli zbytečným chybám bývá jízda přesně opačná

Jízda na dálnici může být někdy náročná a může přinést riziko nehod. Je důležité, aby řidiči byli informováni o nejčastějších chybách, které se na dálnicích dějí, aby mohli předejít nebezpečí. Jedině tak výrazně zvýší jistotu, že bezpečně dojedou do svého cíle. Sledujte tachometr Jednou z největších chyb, kterou řidiči dělají na dálnici, je nepřiměřená rychlost.

Číst více

Některé jízdní režimy je lepší v zimě nezapínat. Jinak auto skončí rychle mimo silnici

Zima přináší řidičům mnohé peripetie. Stačí se jenom zamyslet a každého hned napadne řada věcí. Třeba ranní škrábání, nutnost vyndávat z auta různé věci, problémy se studeným motorem, jízda ve vymrzlém autě. A k tomu všemu přidejme také nesjízdnost silnic. Někdy si za to, jak se auto na vozovce chová, ale můžeme my sami.

Číst více

Porovnali jsme jízdu autem a vlakem. Veřejná doprava dostává v mnoha ohledech pořádně na frak

Jsou různé možnosti, jak se přepravit z jednoho místa na druhé. Může to být pěšky, na kole, na koloběžce, ale také autobusem, vlakem nebo samozřejmě autem. Která možnost je ale nejlepší, pokud porovnáme poslední zmíněné varianty? Když se podíváme na přecpané silnice, je to celkem jasné. Cena dopravy Jezdit veřejnou dopravou není nic levného.

Číst více