100 let, 100 kusů – Bentley slaví. Co vlastně?

Slavit sté výročí ve velkém stylu ke značce Bentley prostě patří. Pod taktovkou karosárny Mulliner u příležitosti významného výročí této exkluzivní britské značky vznikne přesně 100 kusů jedinečných Bentley Mulsane W. O. Edition.

Jen pár šťastných majitelů

Limitovaná edice luxusních automobilů je inspirovaná původním osmilitrovým provedením, které v roce 1930 jako poslední navrhl zakladatel značky. Nechybí chromované proužky na kapotě a volitelná chromová maska a také okřídlené písmeno B. Kola mají volné středy se speciálním logem poukazujícím na 100. výročí značky. V interiéru vše doplní zlaté prošívání v čalounění a výšivky na opěradlech. Svého času to byl vůz s nejvýkonnějším motorem, který byl ve Velké Británii dostupný. Luxus nejvyšší kategorie je samozřejmostí. Světovou premiéru měl vůz v Concours d Elegance v Pebble Beach a první majitelé se svých kousků dočkali začátkem letošního roku.

Pocta historii

Exkluzivní produkce má především zdůraznit historickou jistotu značky. Společnost byla založená 10. července 1919. V rámci oslav značka Bentley uvedla video pod názvem Společně jsme výjimeční: Příběh společnosti Bentley Motors, připomínající výjimečné osobnosti, sportovní úspěchy a úspěšné modely z uplynulých desetiletí.

Kdo koupí neprohloupí

Pokud máte několik miliónu navíc a štěstí, že by jeden exemplář zůstal stát ladem, směle do toho. Edice tohoto vozu se bezpochyby stane sběratelským kouskem.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora