3 nejhorší skupiny účastníků provozu, kteří komplikují provoz

Car Asphalt Road Summer

Provoz na silnicích může být často plný stresu a napětí. Někdy se zdá, že i když se sami chováme zodpovědně a řídíme bezchybně, můžeme narazit na účastníky silničního provozu, kteří ohrožují nejen svůj vlastní, ale i náš život. Ale kdo jsou ti nejnebezpečnější účastníci silničního provozu? V tomto článku se podíváme na některé z nejrizikovějších kategorií jezdců, abychom mohli lépe rozumět, jak se s nimi na silnicích vypořádat a jak minimalizovat riziko nehod.

Agresivní řidiči

Nejnebezpečnější řidiči na silnicích jsou ti, kteří se chovají jako neřízená střela a neustále ohrožují bezpečí ostatních. Tyto osoby zcela ignorují pravidla silničního provozu a nedodržují například bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel, překračují povolenou rychlost, přejíždějí plné čáry a prakticky nikdy nepoužívají blinkry. Toto chování je obvykle spojeno s nedostatkem respektu a ohleduplnosti k ostatním řidičům a je nejen nebezpečné, ale také velmi frustrující pro ostatní účastníky silničního provozu.

Mohlo by vás zajímat:  Zaparkované auto je vydáno na milost vnějším vlivům, i před kroupami ho ale lze ochránit
Zdroj obrázku: Freepik

Začátečníci

Začátečníci v silničním provozu jsou další skupinou řidičů, kteří mohou být velmi nebezpeční. Často mají nedostatečné zkušenosti a mohou být nervózní a nejistí za volantem. Mohou se snažit kompenzovat svou nejistotu tím, že se budou držet velmi pomalu nebo naopak budou riskovat a snažit se jet příliš rychle. Mnoho začátečníků také nedodržuje pravidla silničního provozu, jako je například využívání blinkrů a dodržování bezpečné vzdálenosti. Proto je důležité, aby si začátečníci důkladně osvojili pravidla silničního provozu a získali potřebné zkušenosti za volantem, než se stanou plnohodnotnými účastníky silničního provozu.

Mohlo by vás zajímat:  Elektrická auta si slušně vedou i při jízdě v terénu

Cyklisté

Další skupinou nebezpečných účastníků silničního provozu jsou cyklisté, kteří se snaží řídit jako závodníci. Neustále porušují předpisy silničního provozu, jedou rychle a bez ohledu na ostatní účastníky provozu. Obvykle se snaží projet co nejrychleji, i když to znamená, že se musí plést mezi ostatními vozidly a ohrožovat je. Tyto cyklisty snadno poznáte, protože často neustupují řidičům a vyhýbají se jízdním pruhům. Takové chování je nejenom nebezpečné, ale také velmi frustrující pro ostatní účastníky silničního provozu.

Zdroj: https://www.toddwburrislaw.com/types-of-dangerous-drivers-encountered-on-the-road/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora