5. etapa byla pro mnoho posádek prokletím. A jak nakonec dopadl Macík?

Desert 790640 960 720[1]

Pátá etapa dakarské rallye přinesla mnoho zajímavých okamžiků. Pro mnoho posádek však velmi negativních. A bohužel se to týkalo také našich zástupců. Pojďte se s námi podívat na výsledkový servis. Že šlo etapu skutečně prokletou, to dokazuje mimo jiné fakt, že mnoha posádkám byla pro náročnost dokonce i zkrácena a došlo tak k přidělování oficiálních časů. To ale není vše.

Automobily

Zde nás reprezentují dvě posádky. Ty se po páté etapě ocitly na místech, které víceméně odpovídají jejich průběžnému pořadí. Dá se tedy říci, že potvrdily své postavení. Prokop, Tománek dojel na osmém místě a stejná pozice je držena i v průběžném pořadí. Posádka Ouředníček, Křípal dojela na 24. pozici. Průběžně je na pozici 22.

Mohlo by vás zajímat:  Jeep upravil také vrcholný model Grand Cherokee SRT8

Motocykly

Ani tady se toho zase až tolik nezměnilo. V této kategorii jsme zvyklí, že naši zástupci nemají nijak výrazné výsledky. To potvrdila i etapa s číslem 5. a jak dopadla? Pokud jde o výsledky etapy, tak Brabec – 21, Engel – 27, Vlček – 53, Veselý – 81 a Novotná – 97. Průběžné pořadí je u těchto našich jezdců velmi podobné. Sice nejsou vpředu, ale na druhou stranu to ukazuje na stability jejich výkonu.

Čtyřkolky

Zatímco výše zmíněné výsledky na žádné prokletí neukazovaly, zde už začíná. V této kategorii nás reprezentoval Tomáš Kubiena. Ten se bohužel po startu začal potýkat s technickými problémy, které se týkaly motoru a spojky. Nakonec byl nucen odstoupit z etapy a tedy i z celého závodu. Velká škoda, jelikož se průběžně držel na 5. místě.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz G500 Cabrio Brabus

Kamiony

1. etapa nebyl černý den jenom pro čtyřkolkáře, ale také pro kamiony. Loprais to ještě zvládl a dojel na 5. místě. Dobře etapu zvládl také Šoltys, který bral 11 pozici. Problém měl však Macík, kterému nejprve organizátoři napsali čas -3:45:15 a sedmnácté místo. Následně ale čas zmizel a náš jezdec byl diskvalifikován, jelikož neprojel několik kontrolních bodů. V Dakaru tedy končí. V Peru ale zůstává, jelikož může i nadále jed doprovodné závody po stejné trase, které se však do oficiálních výsledků nezapočítávají.
Mohlo by vás zajímat:  Jeep ukázal v Paříži nový koncept na základech Wrangleru Unlimited

Tato etapa byla prokletá i pro Karginova. Ruský závodník během etapy dokonce přejel diváka. Zda ho mohl vidět nebo nikoliv, to necháme na vašem posouzení. Verdikt pořadatelů byl však jasný – okamžité vyloučení ze soutěže.