5 tipů na údržbu garáže po zimě

Ať už máte jakoukoliv garáž, určitě bude potřebovat jarní úklid a kontrolu. V tomto článku se podíváme na 5 základních bodů, na které se při údržbě garáže zaměřit.

 1. Kontrola a údržba garážových vrat

Garážová vrata nejsou nejlevnější, i proto je dobré prodloužit jejich životnost správnou údržbou. Zkontrolujte a promažte těsnění vrat, vyčistěte kolejnice, kam vrata zajíždějí, samotná vrata umyjte z obou stran. Podívejte se, jak vypadá pohon vrat a hlavně když uvidíte nějaké poškození, zeptejte se odborníka, co s tím. Případnou opravu vrat neoddalujte, ať se závada ještě nezhorší.

2. Úklid samotné garáže

Garážová vrata jsou v pořádku, dalším krokem je úklid garáže. Možná se vám v garáži přes zimu nakupila spousta věcí, což není nic divného. Ale řád a pořádek vaší garáži určitě prospějí. Do garáže patří hlavně auto a jeho příslušenství, tak na to myslete, aby se nestalo, že si ho poškodíte při couvání nebo otevírání dveří. Nedej bože, aby na vaše auto spadly třeba poházené krabice nebo lyže. K úklidu patří i zametení nebo i vytření podlahy.

3. Seřízení a mytí oken v garáži

Máte-li v garáži okna a dveře, pak se hodí po zimě nechat okna i dveře seřídit, promazat těsnění, umýt je a zkontrolovat. Prodlouží to jejich životnost a když jsou okna umytá, hned vypadají o poznání lépe, že? Seřídit a zkontrolovat okna můžete buď sami nebo si zavolejte odborníka, ať projde veškerá okna a dveře ve vašem domě.

Tip: Pokud si okna chcete seřídit sami, přečtěte si návod, jak na základní seřízení oken. Složitější seřízení však nechte na odborníkovi.

4. Větrání garáže

Součástí jarního úklidu je i pořádné vyvětrání. Nejlepší je vybrat příjemný slunečný den a nechat garáž celý den dokořán otevřenou. Můžete to spojit s úklidem garáže, kontrolou oken, garážových vrat nebo s přípravou vašeho auta na letní sezonu. Větrání prospěje celkovému klimatu v garáži.

Mohlo by vás zajímat:  Dacia Duster - nový vůz pro papeže Františka

5. Kontrola a jarní údržba auta

Kontrola zazimovaného auta a jeho příprava na sezónu je také důležitá. Hlavním bodem je přezutí na letní pneumatiky. Na jaře se však hodí i pořádná kontrola auta. Tu můžete nechat na svém automechanikovi nebo se do ní pustit sami. Po zimě se kontrolují tlumiče, stav podvozku, akumulátor, stěrače, klimatizace aj. Zima dává automobilům pěkně zabrat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora