6.OCTAVIA SRAZ 2014

Poslední srpnový víkend se opět po roce nesl ve znamení Octavia Srazu, který měl již šesté pokračování. Po třetí se sešli členové OctaviaClubu a ostatní fanoušci a majitelé „Octávek“ v krásném prostředí autokempu v Žamberku.

Počasí, které na konci léta vždy trpí různými rozmary, nás stále drželo ve střehu a nutno podotknout, že sobotní vyhlašovací ceremoniál nebyl tím nejlepším momentem, kdy se silná dešťová přeháňka rozhodla přihnat se . Na druhou stranu celý sobotní den byl slunný a tak si všichni mohli v klidu projít kemp plný Octavií, zúčastnit se lehce sportovního Octaviánského Trojboje, nebo hledat schované otázky v rámci Octavia Kvízu.

V letošním roce se podařilo opět překonat rekord v počtu návštěvníků: aut i osob. Pořadová čísla se zastavila na hodnotě 185, což je 21 více než v roce předchozím. Po loňské zkušenosti jsme vše chystali na maximální počet 200 vozů. Že se nám podaří zlomit loňské číslo jsme začali doufat už o páteční půlnoci, kdy se pořadová čísla zastavila na hodnotě 106 – o celých 30 více než vloni. Škoda, že „dvoustovka“ nakonec nepadla, ale aspoň máme další cíl na sedmý ročník.

Mohlo by vás zajímat:  Michaela Sacherová - The Best of 2014!

Atmosféra na srazu byla pohodová jako vždy. Mnozí členové OctaviaClubu a uživatelé fóra se zde vidí jednou do roka naživo a proto je nálada dobrá až do pozdních nočních hodin.

Sobota, která byla samozřejmě hlavním dnem srazu, se nesla ve znamení tří hlavních aktivit: hlasování o nejlepší vozy srazu, klání v Octaviánském Trojboji a nové aktivitě: vědomostním Octavia Kvízu. Tradiční minigolfový turnaj samozřejmě nemohl chybět. Nakoupit si klíčenky, sluneční brýle nebo autolékárničky bylo možné v tradičním obchůdku.

O pitný režim se postaral partner srazu Minerální voda Ondrášovka, který dodal speciální edici jemně perlivých vod s clubovou etiketou a lahví v zelené barvě.

Hlasování o nejhezčí vozy srazu muselo být maličko zjednodušeno oproti ročníkům předchozím, především z důvodu bezproblémového a rychlého vyhodnocení před vyhlášením. Každý návštěvník tedy mohl volit ve 4 kategoriích vždy vůz, který se mu líbil na srazu nejvíce. Kategorie byly následující :
TOP 3 Octavia I, TOP 3 Octavia II, TOP 3 Octavia III a TOP Ostatní modely Škoda a jiné značky.

Mohlo by vás zajímat:  Slavnostní odjezd staré dakarské liazky

V těchto kategoriích byly výsledky následující :

TOP 3 Octavia I – lupino (srazové číslo 013), dzordzino (srazové číslo 085) a ketys (srazové číslo 061)
 

TOP 3 Octavia II – jarýsek120 (srazové číslo 053), dufino (srazové číslo 107) a halbi (srazové číslo 019)
 

TOP 3 Octavia III – Octavia III RS Liftback bílá (srazové číslo 171), Octavia III RS Combi bílá (srazové číslo 160), Honza9007 (srazové číslo 006)
 

TOP Ostatní – „nulková Octavia“ červená, rok výroby 1960 (pokud se nepleteme) se srazovým číslem 095

Doplňkové kategorie :
TOP Kola srazu – vítězem se stal mato88 s krásnými Schmidty

Mohlo by vás zajímat:  Pošumavský slalom - Je dobojováno

Nejčistší Octavia – vítězem se stal Halbi

Cena prezidenta za přínos OctaviaClubu – Honza9007 za vervu v moderování fóra a neúnavnou pomoc na letošním srazu.

Octaviánský trojboj, který byl loni velice úspěšný. Tentokráte přibyly další 3 disciplíny, ve kterých se sbíraly body do celkového pořadí. Patřila sem „Střelba na fotbalovou branku hokejkou a tenisákem“, „Hod řemeny na klikovou hřídel“ a „Překážková dráha při vedení pneumatiky“
Trojboj ovládl jednoznačně člen OctaviaClubu Skipy, druhá skončila Petra Nováková a na třetím místě cico86

Octavia Kvíz bylo 10 otázek poschovávaných v areálu kempu na zelených papírech. Úkolem samozřejmě bylo všech 10 otázek najít a správně je zodpovědět.
4 soutěžící odpověděli na všechny otázky správně a tudíž následoval rozstřel (pro 3 z nich, jelikož surfman bohužel odjel před vyhlášením)
Celkové pořadí:
1. motoosman
2. Kubajz
3. kubiv007

Mistr clubu v minigolfu pro rok 2014 : lukynodc

##OctaviaClub##

Zdroj: OctaviaClub