Abarth bude ve Frankfurtu oslavovat

Věřte nebo ne, Abarth 595 letos oslavuje rovných padesát let! Takové jubileum si jistě zaslouží velkou oslavu. Ta vypukne již za týden ve Frankfurtu, kde se představí „oslavující“ model 50th Anniversary Edition

Ten je vybaven nejrůznějšími retro prvky tak, jak velí zákon pro deriváty Fiatu 500. Vidět je to především na barvě karosérie, která téměř na chlup kopíruje model, představený v roce 1963 v Turíně. Znamená to matnou bílou barvu, kterou doplňují červené pruhy na boku karosérie a obrázek štíra na kapotě. K modernějším prvkům se řadí xenonové světlomety a střešní okno. Krásným prvkem jsou bílá sedmnáctipalcová litá kola. 

Mohlo by vás zajímat:  První informace o další generaci Audi TT

Sportovní styling pokračuje i v interiéru, který je vybaven bílo-červenými koženými sportovními sedadly, červenou palubní deskou a hliníkovými pedály. Volant je sportovně zploštělý, styl mu přidává červené prošívání. O pohon se postará přeplňovaný čtyřválec 1.4 T-Jet o výkonu 180 koní. Vyrobeno bude pouze 299 kusů, objednávky automobilka začne stylově přijímat 15. září – přesně 50 let po premiéře původní 595. 

Na stánku Abarthu však 595 50th Anniversary Edition nebude osamocena. Společnost jí bude dělat otevřený model 695 Maserati Edition, který navazuje na loňský limitovaný model 695 Tributo Maserati. Oproti němu má vlastně „novinka“ pro Frankfurt jedinou změnu – šedý lak Record Grey, odkazující na rok 1949, kdy byla založena firma Abarth, doplněný černou látkovou střechou a černými sedmnáctipalcovými koly Neptune. O pohon se stará čtyřválec 1.4 T-Jet s výkonem 180 koní, vyrobeno bude pouze 49 kusů.

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot 208 na ženevském autosalonu je jedním z nejkrásnějších vozů

Zdroj: Abarth