Abarth připravuje sportovní provedení crossoveru 500X

Po ukončení výroby poněkud rozpačitého Punta čítá modelový program Abarthu, což je sportovní divize Fiatu, pouze deriváty malinké pětistovky. To se má ale v budoucnu změnit. Jednak se počítá s ostrou verzí připravovaného roadsteru 124, ale především přijde na řadu sportovní provedení úspěšného crossoveru 500X.

Zelenou auto zatím nemá a podle zástupců automobilka jde zatím „jen o jednu z možností“, vzhledem k prodejním úspěchům nejen 500X (za první půl rok se v Evropě prodalo na 10 400 kusů), ale také celého segmentu malých SUV, však není moc co řešit. Vzhledově by „terénní škorpión“ přišel o něco ze své světlé výšky, na druhou stranu by dostal agresivnější nárazníky, nástavce prahů, střešní spoiler nebo velká kolaSamozřejmostí je typický bílý nástřik s červeným pruhem a jménem Abarth.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi pracuje na nástupci Pajera

Technicky by mohla být sportovní 500X taktéž velmi zajímavá. Hovoří se totiž o použití přeplňovaného čtyřválce o objemu 1.75 litru (se sníženým výkonem na 200 koní) z Alfy 4C, který je v malém sporťáku spřažen s dvouspojkovým automatem a pohonem zadních kol. Ani jednoho se však u crossoveru nedočkáme. Manuální šestistupňová či automatická devítistupňová převodovka budou sílu přenášet nejspíše na všechna kola. Z důvodu úspory hmotnosti je však stále ve hře použití pouze předního náhonu.

Zdroj: autoexpress.co.uk