ABT Sportsline navyšuje výkon pro VW Group

 

Německý úpravce oznámil, že se na trh dostává sada balíčků navyšujících výkon motorů 1,2 TSI, 1,4 TSI a 1,6 TDI CR, čili motorů, které můžeme hledat ve VW Golf nebo Audi A3.           

Výhodou koupě nového vozu je, že při dostatečně velkém rozpočtu můžete svého miláčka doplnit o celou řadu příplatkové výbavy, ale vzhledem k cenám těchto položek mnohdy vybíráte na úkor slabšího a levějšího motoru. ABT si je tohoto velice dobře vědom a proto vypustil na trh mimo exteriér zkrášlující doplňky také baličky, se kterými nebude Vaše auto jen výkonně vypadat, ale také výkonné bude.           

Začneme-li u nejslabšího turbomotoru koncernu VW o objemu 1,2 litru a výkonu 105 koní, ABT u tohoto motoru garantuje navýšení výkonu až na 140 koní, což je velice slušná hodnota a to především pro automobily velikosti Seatu Ibiza.           

Další motor, se kterým si v Německu pohráli je 1,4 TSI o základním výkonu 122 koňských sil. U něj se můžete dostat na hodnotu konečných 160 koní a nejčastěji bude zřejmě k vidění u Audi A3, kde jej velmi ocení mladá generace řidičů.           

Posledním z benzínových motorů je dvakrát přeplňovaná verze 1,4 TSI o výkonu 180 koní, kterou hledejme u špičkových hot hatchů koncernu Volkswagen. Zde je původní výkon posílen na neuvěřitelných 210 koní, což je hodnota atakující benzínový dvoulitr Golfu GTI.           

Jako posledního z palety zde máme jediného zástupce naftových motorů a to 1,6 TDI o výkonu 105 koní, který nahradil zastaralejší verzi o objemu 1,9 litru. U tohoto motoru máme na výběr ze dvou navýšení a to buď na 116, nebo na 125 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus CT 200h v úpravě Wald International

Komentáře