Aféra Dieselgate znovu aktuální! Šéf Audi byl zatčen

Snad každý četl nespočet článků o světové aféře Dieselgate, která se týká podvodu s měřením emisí u dieselových motorů koncernu Volkswagen. Bohužel skandál má první personální oběť, poněvadž generální ředitel Audi, Rupert Stadler, byl vzat do vazby v rámci probíhajícího vyšetřování.

Mnichovští prokurátoři navrhli vzetí šéfa Audi do vyšetřovací vazby z důvodů, že existuje potlačování důkazů a bránění vyšetřování z jeho strany. Prokuratura doslova prohlásila: „V rámci vyšetřování týkající se naftových motorů Audi jsme navrhli zatýkací rozkaz na profesora Ruperta Stadlera.“

Zatčení potvrdila i samotná automobilka Audi, ale také Volkswagen. V prohlášení stojí, že Stadler bude nadále označován jako nevinný člověk, i když byl poslán do vazby. Šéf Audi je prozatím jediným člověkem s daným postihem, ale nedivili bychom se, kdyby začaly padat další hlavy.

V minulém měsíci Audi uvedlo, že 60 tisíc kusů dieselové A6 a A7 má problémy se softwarem, které stojí za podváděním. V roce 2017 čítal Volkswagen celkem 850 000 postižených vozidel. Během roku 2016 bylo provedeno interní vyšetřování samotným koncernem a to neprokázalo, že by Stadler měl podíl na aféře Dieselgate.