Mapy HERE HD Live přinášejí do nového BMW řady 7 funkce pro autonomní jízdu a navádění

Společnost HERE Technologies, přední poskytovatel lokalizačních dat a technologické platformy, oznámila, že BMW Group začala využívat mapy HERE HD Live, tedy mapy HERE s vysokým rozlišením, které umožňují v USA a Kanadě jízdu bez nutnosti držet volant v ruce. HERE je jednou z prvních společností na světě, jež poskytuje mapy s vysokým rozlišením pro sériová vozidla, které umožní podporovat autonomní řízení úrovně 2+ (SAE Level 2+).

Číst více

ŠKODA AUTO se zúčastní největší přehlídky čisté mobility, 4. ročník e-SALONu otevře své brány 10. listopadu

Historicky nejbohatší účast ekologické mobility v podobě elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků nabídne v pořadí už 4. ročník úspěšného veletrhu e-SALON. Uskuteční se ve dnech 10. – 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech a svůj stánek s podtitulem 7 divů elektromobility zde bude mít i ŠKODA AUTO.

Číst více

Projekt Aprilia ELECTRICa hledí do budoucnosti mobility mladých lidí

Projekt ELECTRICa představuje vizi značky Aprilia na téma mobilita pro nejmladší jezdce blízké budoucnosti. Je to okno, které se otevírá směrem k budoucnosti, je to kvalifikovaný a pečlivě promyšlený pohled dopředu, který Aprilia, coby značka nejvíce nakloněná experimentům, nabízí novým generacím, aby jim zaručila zábavu při jízdě na motocyklu v jakémkoli prostředí a bez jakýchkoli omezení.

Číst více

Stellantis Hordain: První továrna na světě sériově vyrábějící užitkové vozy poháněné vodíkem, elektřinou i fosilními palivy

Carlos Tavares, šéf koncernu Stellantis, oznámil během své návštěvy v továrně ve francouzském Hordainu, že v tomto závodě se rozjede velkosériová výroba lehkých užitkových modelů řady „K-Zero“ (Peugeot Expert, Citroën Jumpy, Opel Vivaro) poháněných vodíkovými palivovými články. Tyto vodíkem poháněné vozy budou kompletovány na stejné lince, ze které dnes sjíždějí modely poháněné spalovacími motory a elektromotory.

Číst více

Nezkrotný dobrodruh přichází v nové nádherné podobě: MINI Cooper SE Countryman ALL4 edice Untamed

Exkluzivní design a prvky výbavy dělají z největšího a nejvšestrannějšího modelu britské prémiové značky dokonalého společníka pro spontánní výlety za hranice městské mobility. Od listopadu 2022 bude edice MINI Untamed zdůrazňovat robustní charakter MINI Cooper SE Countryman ALL4 novým bílým lakem Nanuq White. Dva druhy pohonu s celkovým výkonem 162 kW/220 k poskytují sportovní zábavu při jízdě na silnici i mimo ni.

Číst více

Ojetin na trhu přibylo, jejich cena mírně klesla a objevilo se i více zánovních aut

I přes pokračující ekonomickou krizi a všeobecné zdražování se ojetiny sedmým měsícem v řadě tomuto trendu vymykají. Od dubna letošního roku tak cenový medián ojetých vozů v Česku nepřekročil hranici 190 000 korun. V posledním měsíci cena dokonce o tisícovku klesla na 189 000. Pokles zaznamenaly i trhy v Polsku a Maďarsku, kde střední hodnota ceny spadla o 300 PLN (1 561 CZK), resp. 152 000 HUF (9 134 CZK).

Číst více

BMW Motorrad představuje sedm unikátních motocyklů

Stejně jako v Kanadě, Itálii či Japonsku, i v Polsku vznikají působivé individualizační projekty vzniklé na základě motocyklu BMW R 18. BMW Motorrad Polsko představilo sedm fantastických individuálních strojů, jejichž srdcem je slavný „Big Boxer“. BMW ZK Motors – BMW R4 18 Black Jack. Černý jako noc je R 18 Black Jack od dealera BMW Motorrad, společnosti ZK Motors v Kielcích.

Číst více