JAGUAR CLASSIC E-TYPE ZP COLLECTION_Foto 2

Oddělení Jaguar Classic odhalilo kolekci modelů E-type ZP jako poctu prvním vítězstvím tohoto legendárního vozu

Oddělení Jaguar Classic oslavuje vítěznou historii ikonického modelu E-type výrobou sedmi exkluzivních párů vozů E-type ZP. Tyto nové sběratelské kousky vzdávají hold prvním vítězstvím automobilů E-type, které byly vyrobeny pod projektovým označením ZP. Lehce upravené závodní vozy slavily svá první vítězství jen několik měsíců po představení legendárního modelu v roce 1961.

Číst více
All-New COLT_009

Mitsubishi odhaluje druhou fázi evropských novinek – Nový Mitsubishi Colt

Společnost Mitsubishi Motors Europe odhaluje druhou fázi evropských modelových novinek pro rok 2023, tentokrát v podobě zcela nového modelu COLT v návaznosti na březnové uvedení nové generace ASX. Od evropské premiéry modelu COLT v roce 1978 se v rámci šesti generací prodalo přes 1,2 milionů vozů s tímto označením. Zcela nový COLT, nyní v sedmé generaci, je postaven na podvozkové platformě CMF-B automobilové aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

Číst více
unnamed

Volkswagen nabídne českým zákazníkům 101 vozů jubilejní edice Polo GTI Edition 25

Od dnešního dne si mohou fanoušci rychlých malých hatchbacků nakonfigurovat a objednat kultovní Polo GTI v jubilejní verzi „Edition 25“, jejíž základní cena byla stanovena na 814 900 Kč. Speciální edice vznikla na oslavu čtvrt století sportovních výkonů a ryzího potěšení z dynamické jízdy ve třídě Polo. Český dovozce zajistil pro české zákazníky symbolických 101 vozů z celkového počtu 2500 kusů.

Číst více
37_Kia EV9 interior

Kia EV9: Velký krok k udržitelnosti modelů značky

Kia oznámila nové podrobnosti o svých “deseti udržitelných prvcích, které musí mít“, které definují podstatu používání udržitelných materiálů v budoucích modelových řadách značky. Společnost Kia má dlouholeté zkušenosti s integrací udržitelných materiálů do svých produktů. Již v roce 2014 byly v modelu Kia Soul EV* použity bioplasty a biologická vlákna z cukrové třtiny. Od té doby značka dále posiluje úsilí o udržitelnost svých produktů.

Číst více
P90507433_lowRes_bmw-m-1000-xr-protot

BMW Motorrad představuje M 1000 XR prototype

S prototypem M 1000 XR představujeme první ukázku třetího modelu M BMW Motorrad v roce našeho výročí. Model M 1000 XR, zkráceně M XR, jsme vyvinuli na základě současných modelů S 1000 XR, S 1000 RR a M 1000 RR jako sportovní motocykl schopný cest na dlouhé vzdálenosti a disponující supersportovní jízdní dynamikou na silnici i závodním okruhu,“ Dominik Blass, vedoucí projektu.

Číst více
Volkswagen ID. Buzz with long wheelbase

Elektrický VW Bus pro Severní Ameriku a Evropu: Světová premiéra modelu ID. Buzz s dlouhým rozvorem

Tento vůz je jako rocková skladba. Šíří do okolí dobré vibrace. Když se objeví, vykouzlí lidem úsměv na tváři. ID. Buzz2/3 je mezi elektromobily designovou ikonou. Nyní následuje ID. Buzz s dlouhým rozvorem náprav1 jako nejnovější varianta sympatického automobilu. „Made in Germany“ pro Evropu – a pro Kanadu a USA. Volkswagen totiž odstartuje s dlouhou verzí modelu ID. Buzz návrat vozů VW Bus do Severní Ameriky.

Číst více