Alfa Romeo 4C tak trochu jinak, inspiruje se snad automobilka vizí karosárny?

Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 0001

Jestli jste dodneška neslyšeli nic o italské karosárně Italian Mole Automobile, tak to se nyní změní, neboť tento italský subjekt představil úchvatnou studii s názvem Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001. Jak už napovídá jméno, základem se stala Alfa Romeo 4C.

Jinými slovy, byl použit zejména podvozek a karoserie je nově navržená, která se navíc drží současného designového jazyku samotné automobilky. Jen tedy osobně mi přijde tato karoserie poutavější, širší a agresivnější než ta sériová, za což může třeba i zadní část s inspirací na Zagato.

Mohlo by vás zajímat:  Honda Civic Tourer - Maskované foto a bližší info

Karosárna Mole nezapomněla ani na interiér, kde se nově vyjímá palubní deska pokrytá kůží, ovládacími prvky z plastu a také jsou k vidění hliníkové doplňky. Krom toho je součástí vozu sada tašek Tramontano, což bývá na italské půdě zvykem a zároveň jde o slušivý bonus k vozu.

Bohužel není známo, jakou má Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 pohonnou jednotku, ale zřejmě byl zachován původní přeplňovaný čtyřválec 1,75 TBi o výkonu 240 koní a točivém momentu 350 Nm. S daným agregátem zrychlí sériová 4C na stovku za 4,1 sekundy a dosáhne maximální rychlosti přes 250 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Modernizovaný liftback DS 5 už nemá prvky Citroënu

Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 je prozatím ve fázi konceptu, takže na světě je pouze jeden kus. Premiéra měla proběhnout právě dnes na turínském autosalonu v Itálii. Takže pokud bychom se dozvěděli nové informace, dáme vědět.