Alfa Romeo 4C změřila síly na Nürburgring

O Alfě Romeo 4C jsme na našich webových stránkách psali již nespočetněkrát, ale stále se objevují nové a nové informace k tomuto italskému sporťáku, jež se vrací ke starým tradicím automobilky. Pro tentokrát byla stylová 4C vytáhnuta na Severní smyčku a předvedla se v tom nejlepším světle.

Přesněji se to odehrálo 12. září letošního roku a za volant usedl Horst von Saurma, který s Alfou Romeo 4C zajel kolo Nürburgringu ve skvělém čase 8:04:40. Na základě této cifry se stal sportovní vůz s italským srdcem nejrychlejším autem s méně než 250 koňmi, které kdy projelo Severní smyčku. Vozidlo disponovalo pneumatikami Pirelli „AR“ P Zero Trofeo, jež byly vyvinuty speciálně pro tento model během necelého roku. Ty můžeme obout na 17palcová kola vpředu a 18palcová vzadu nebo na 18palcová kola vpředu a 19palcová vzadu.

Připomínáme, že v motorovém prostoru se nachází přeplňovaný čtyřválec 1.75 TBi disponující výkonem 240 koní a točivým momentem 350 Nm. Alfa Romeo prohlásila, že 80% krouticího momentu je k dispozici již od 1800 otáček za minutu, zatímco celkový výkon při 6000 otáčkách za minutu. Vášnivá Italka zrychlí na stovku za 4,5 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 258 km/h.

##4cn##

Zdroj: Alfa Romeo