Alfa Romeo 8C Competizione v úpravě od Wheelsanmore

O tom, že italská designová škola nemá ve světě konkurenci, nemusím jistě nikoho přesvědčovat. Zářným příkladem budiž Alfa Romeo 8C Competizione, která je jedním slovem nádherná. Jedna dramatická křivka stíhá druhou a výsledkem je atraktivní sporťák těžko hledající konkurenci.

Můj názor ovšem zcela nesdílí společnost Wheelsanmore, jež pro 8C přichystala pár stylistických úprav. Nebojte se, žádné násilné roubování karbonu či laminátů se nekoná. Vozidlo je zabaleno do bílé folie, s kterou kontrastuje matný černý pruh táhnoucí se po celé délce karoserie. Za zmínku pak také jistě stojí kovaná kola o velikosti 21 palců obutá do pneumatik Hankook S1 Evo.

Decentních změn se dočkala také pohonná jednotka. V tomto případě se jedná o vidlicový osmiválec o zdvihovém objemu 4,7 litrů se standardním výkonem 450 koní. Díky přemapované řídící jednotce byl výkon zvýšen na 345 kW (470 koní) a rovných 500 Nm točivého momentu. Sportovní výfukový systém pak přidá dalších 17 koní resp. 20 Nm. Líbí se Vám tato úprava?