Alfa Romeo Giulia nahradí 159

Alfa Romeo před lety opustila číselné značení a vrátila se ke jménům. Po novotvaru MiTo nám představila Giuliettu (Jůlinku) coby hatchback nižší střední třídy. Teď opět rozvíří vody sedanů střední třídy s Giuliou, tedy Jůlií. Ta by se na trhu mohla objevit už příští rok. Šéf designu Lorenzo Ramaciotti prohlásil, že navrhování modelu Giulia byla opravdová výzva, protože lidé jsou plní očekávání, jak bude vůz vypadat. Giulia navíc musí splňovat i roli globálního automobilu. Hlavní zaměření však stále zůstane proevropské.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota představuje žlutou edici kupé 86

Kromě sedanu se objeví nové SUV patrně pojmenované Giulietta Cross. Vzhledem k faktu, že Fiat převzal Chrysler, bude Giulietta Cross patrně sdílet platformu s novým modelem Jeepu.

Různí se i nové informace o plánovaném roadsteru, který Alfa Romeo připravuje na základě nové Mazdy MX-5. Možná by mohl opustit název Spider a nést označení Duetto. Alfa Romeo zvažuje i variantu, že by se Roadsteru zřekla, aby neohrožoval nový 4C Spider. Vůz by se tak mohl prodávat pod označením Fiatu, coby nástupce Barchetty, nebo pod divizí Abarth.

Mohlo by vás zajímat:  Spolu s příštím BMW Z4 se ukáže i roadster od Toyoty

Zdroj:autocar.co.uk

Foto:automobireviews.com