Alfa Romeo odmítá nabízet elektronické pomocníky!

Vedení italské Alfy Romeo uvedlo, že v budoucnu značka nehodlá nabízet žádné elektronické pomocníky, kteří by mohli zasahovat do řízení a tím připravovat řidiče o pocit spojení s vozem. Takový přístup je zcela opačným, než jaký aplikuje většina konkurence.

V dnešní době propracované elektroniky se výrobci automobilů snaží instalovat co nejvíce systémů, které mají hlídat bezpečnost vozu a posádky. Druhou stranou mince je pak odříznutí řidiče od spojení s automobilem a riziko selhání elektroniky ve chvíli, kdy se na ní řidič slepě spolehne.

Alberto Cavaggioni, šéf marketingu Alfy Romeo, prohlásil, že tato italská značka se podobným směrem vydávat nebude. V DNA výrobce jsou vozy se zaměřením na řidičský požitek, s čímž se neslučuje hromada elektronických pomocníků. Cavaggioni však ale ujišťuje, že Alfa Romeo nehodlá dělat žádné kompromisy v oblasti pasivní bezpečnosti.

Za sebe musím říct, že takový přístup vítám, protože prostě elektronice nevěřím. Ale je otázkou, zda se italská značka tímto rozhodnutím nevyřadí z konkurenčního boje. Lidí, jako jsem já, je totiž málo a naprostá většina konkurence využije tento přístup Alfy Romeo k přetažení zákazníků do svých showroomů.

Možným důvodem pro toto rozhodnutí však také může být nedostatek financí na vývoj a výrobu podobných elektronických systémů. Jestli to tak skutečně je, si přirozeně zástupci Alfy Romeo nechávají pro sebe.

Jak celou záležitost vidíte Vy? Jste rádi, že nové Alfy Romeo nebudou majitelům kecat do řízení?

Zdroj: autocar.co.uk