Alfa Romeo opět oddálí návrat na americký trh

Nedávno jsme psali o tom, že Alfa Romeo 4C se začne prodávat na evropském trhu již příští měsíc, ale podle posledních informací je zase problém v návratu na americký trh. Původně se měla sportovní 4C prodávat v USA koncem tohoto roku, jenže tato událost je bohužel o pár měsíců odložena.

V tiskovém prohlášení mluvčí značky Chrysler, Rick Deneau, uvedl, že prodej sportovního modelu 4C na americkém trhu bude zahájen až v druhém čtvrtletí roku 2014, což je o několik měsíců později od slibovaného data. Pravý důvod odkladu jsme se bohužel nedozvěděli, ale už je to jedna velká fraška. Když už se konečně dočkáme kompletních dat i evropské premiéry, je tu zase problém na druhé straně zeměkoule.

Mohlo by vás zajímat:  Chervolet propaguje nový film od DreamWorks

Podle zahraničního deníku AutoGuide se Alfa Romeo 4C bude prodávat na americkém trhu od částky 54.000 dolarů (v přepočtu asi 1 035 000 korun), což znamená, že je dražší než Porsche Cayman, ale zase podstatně levnější než Lotus Evora. I americká verze bude disponovat přeplňovaným čtyřválcem 1.75 TBi o výkonu 240 koní a točivém momentu 350 Nm. Zrychlení na stovku se uskuteční za 4,5 sekundy a maximální rychlost je 258 km/h.

Zdroj: Autoguide, Detroit News