ALFA ROMEO SPIDER V ROCE 2015

Italská automobilová škola vždy sázela na jednu věc. A to na emoce. Když se podíváme na současné portfolio automobilky Alfa Romeo, nenalezneme tam jediný vůz, který by nás nechával chladnými a je úplně jedno, zda jde o model MiTo, Giuliettu či přicházející 4C. Všechny tyto vozy nad konkurencí vynikají především designem, kde karoserie není jen hromadou vylisovaných plechů, ale nýbrž uměleckým dílem. A pohodně na tom bude také model Spider, který by se světu měl představit někdy během roku 2014. Co tedy o něm zatím víme?

Mohlo by vás zajímat:  Čtyřočko bude minulostí, nová Škoda Octavia nabídne opět konzervativnější design

Není toho příliš mnoho. Víme například to, že dvoumístný sporťáček vznikne ve spolupráci koncernu Fiat s japonskou Mazdou, díky čemuž bude nový model sdílet platformu s legendární Miatou.

Víme také to, že o pohon by se měl starat přeplňovaný čtyřválec o zdvihovém objemu 1,75 litrů naladěný na výkon přibližně 250 koní. O přenos výkonu na zadní kola se bude starat buď šestistupňová manuální převodovka nebo dvouspojkový sedmistupňový automat s pádly pod volantem. Tajemstvím rozhodně není ani přibližná hmotnost celého vozu, která by neměla překročit hranici 1000 kilogramů.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Lutecia Initiale Paris - zbytky pro Japonsko

A pokud jde o samotný design, tak ten by klidně mohl vycházet z okouzlujícího konceptu 2uettottanta, jenž byl poprvé představen na autosalonu v Ženevě v roce 2010. Nebo nakonec bude všechno úplně jinak?