Alpha Performance upravila Nissan GT-R, ten má výkon až 1800 koní

Nissan GT-R upravilo plno tuningových úpravců, ale ta poslední úprava od firmy Alpha Performance je zatím tou nejextrémnější. A není divu, že díky masivní úpravě zajelo GT-R od americké společnosti čtvrt míli v neuvěřitelném čase.

Alpha Performance Nissan GT-R Omega se postavil na startovní čáru a čtvrt míli zvládl za působivých 7,894 sekund a dosáhl přitom rychlosti 299,5 km/h. Po tomto zjištění je upravené GT-R právem označováno za světově nejrychlejší.

Alpha Performance uvedli: „Stalo se to jen dva dny po tom, co Omega získala rychlostní rekord na dráze s hodnotami 8.25 sekund a rychlosti 185mph, což bylo dosaženo během první a jediné jízdy, který ten den Omega absolvovala. Tým dorazil na trať, vyložil přívěs, připravil auto a projel trať – Ivan tvrdě vystartoval, kola se trochu protáčela a auto se trochu stočilo, Ivan však přidal a dostal to pod kontrolu. Cíl projel v čase 7.984 sekund s rychlostí 186.14mph, čímž pokořil náš rekord ze čtvrteční noci“.

Není překvapením, že je Alpha Omega GT-R vybavena řadou vylepšení, zaměřených na velmi výrazně upravený turbomotor 4.0litru (sériové R35 2014 má 545koňový twin-turbo V6 o objemu 3.8litru), který poskytuje něco mezi 1700 a 1800 koňmi na kolech (což znamená, že na hřídeli by bylo naměřeno ještě víc).

Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil sedan s motorem z Mercedesu

Na závěr Alpha Performance oznámila, že rekordní GT-R Omega může zavítat i do ulic, ale je vybaveno pár věcmi pro závodní drag.

##alpha##