Americká automobilka Detroit Electric ukázala nový elektromobil

Od roku 1939 nevyjela z detroitské továrny automobilky Detroit Electric žádná auta. Až letos se tento stav změní. Jméno Detroit Electric se totiž vrací na scénu a samozřejmě s elektromobilem

Model SP:01 by měl být designově zcela originální a to i přesto, že podvozek byl převzat z Lotusu Exige. Výsledek? Karosérie je víc než podobná Lotusu. Stačí se podívat na světla, boční nasávání vzduchu nebo samotný tvar karosérie. Abychom ale jen nekritizovali, tak celá karosérie je velmi lehká, jelikož je vyrobena z karbonu. Na kapotě se pak nachází průhledný plast, kterým je vidět motor. 

A když jsme u motoru – na místě, kde by v klasickém Lotusu trůnila zážehová jednotka, nabízí SP:01 elektromotor o výkonu 204 koní a točivém momentu 225 Nm. I když se to na první pohled jeví jako nedostatečná hodnota, při hmotnosti pouze 1070 kg zrychlí SP:01 na 100 km/h za 3,7 sekundy a rozjede se až na 248 km/h! To z něj dělá nejrychlejší sériový elektromobil

Energii elektromotoru dodává balík baterií o kapacitě 37 kWh. Při plném nabití by měla tato kapacita stačit na dojezd 288 km. O přenos výkonu na vozovku se stará hned trojice převodovek. Základem je manuální čtyřstupňová skříň, kterou doplňují manuální pětistupňová nebo dvoustupňová automatická převodovka. 

Výroba by měla odstartovat v srpnu letošního roku, přičemž automobilka plánuje výrobu asi 2500 automobilů ročně. Základní cena modelu SP:01 je 135 000 dolarů (cca 2 719 000 Kč). V budoucnu se pak počítá s rozšířením výroby ještě o dva další modely. 

Zdroj: Detroit Electric

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid