Americký Hyundai Santa Fe v sériové podobě s prodlouženým rozvorem

Hyundai představil v dubnu v New Yorku dvě verze svého SUV Santa Fe – kratší Sport a delší označované jen jako Santa Fe. Verzi Sport koupíte i u nás – pod názvem Santa Fe, delší model je určen pouze pro Ameriku

Možná se ptáte, proč zde představujeme onen model s delším rozvorem, když jeho premiéra proběhla už v dubnu. Odpověď je velmi jednoduchá – aniž by to někdo tušil, dubnová verze byla pouhým konceptem. Sériovou podobu Hyundai představuje až nyní v LA

Mohlo by vás zajímat:  Inovovaná Mazda CX-9 se představí v Sydney!

Od verze Sport a tedy i od evropského Santy se prodloužená verze liší nejen rozměry, ale i designem. Delší model má jinou masku chladiče a celý přední nárazník včetně mlhovek. Odlišný je také profil a zadní světlomety. Interier modelu je shodný s evropským modelem. 

Jak už jsem zmínil, odlišné jsou rozměry automobilu. Do délky nabrala prodloužená verze 10 cm, do šířky 0,5 cm a do výšky 1 cm. Rozvor náprav je prodloužený o 21,6 cm a zvětšil se i prostor pro zavazadla – v této verze se pohybuje mezi 382 – 1158 litry. Druhou řadu sedadel je pak možno přeskládat do dvou poloh – dvě samostatná křesla nebo trojmístná lavice dělená v poměru 40:20:40. Ve třetí řadě pak naleznete dvě samostatná sedadla. 

Mohlo by vás zajímat:  GMC představuje upravenou Sierru

Pod kapotou může být pouze jeden jediný motor – šestiválec 3.3 o výkonu 290 koní spolupracuje výhradně s 6-ti stupňovým automatem a pohonem předních nebo všech kol. Cena modelu bude oznámena později.