AMG a Aston Martin budou spolupracovat na motorech

Po dlouhé době, kdy společně Aston Martin a Daimler domlouvali podobu budoucí spolupráce, jsme se konečně dočkali oficiálního podpisu jejich dohody. Výsledkem by měl být jedinečný osmiválcový motor, spojující vysoký výkon a nízkou spotřebou paliva. Příští generace modelů Aston Martin a AMG, tak budou využívat techniku přívětivější k životnímu prostředí, na které si Evropská unie v poslední době potrpí. Zároveň chtějí přijít na trh i s elektromotorem. K tomuto tématu bohužel zatím nemáme podrobnější informace, ani bližší datum dokončení projektu.

Mohlo by vás zajímat:  Fiat Chrysler bude možná diesely vyrábět i nadále

V rámci spolupráce obdrží Daimler až pěti procentní podíl partnera v podobě akcií, sice bez hlasovacího práva, ale umožní jim pozici přísedícího v komisi Aston Martin Holdings. V prohlášení automobilky Aston Martin se můžeme dočíst, že vzájemná spolupráce umožní v budoucnu nabídnout zákazníkům luxusní vozy osazené efektivnějšími motory s vyšším výkonem, což by mělo pomoct automobilce udržet si prestižní pokrokový přístup k vývoji automobilů.

Ve stejném duchu hovoří i předseda AMG Tobias Moers: „Podepsáním Umbrella AgreementEngine Agreement obě strany souhlasily s partnerstvím technické divize: Mercedes-AMG poskytne Aston Martinu motory pro své budoucí sportovní automobily. Naše vedení společnosti v Affalterbach je hrdé na tuto spolupráci a vnímá ji, jako skutečný úspěch pro obě strany.”

Mohlo by vás zajímat:  Mýty o problémech s automatem, které stále kolují mezi řidiči

Zdroj: Aston Martin