Anketa Car of the Year si zatloukla poslední hřebík do rakve. Odpůrci elektromobilů zuří

Jako by nestačilo, že se poměrně výrazně mluví o zákazu spalovacích motorů. Tento krok mají mnozí za násilné a zcela nesmyslné prosazování elektromobility. Toto evropské nařízení ale není jediná věc, která vozy na elektrický pohon tvrdě tlačí dopředu. Poměrně jasný vzkaz vyslala i anketa Car of the Year. Ve finále se to totiž hemžilo elektromobily.

Koupit si auto podle této ankety? Raději ne

Byly doby, kdy měla anketa Car of the Year poměrně velkou váhu. Podle výsledků se mnozí skutečně rozhodovali, jaké nové auto si koupí. A když dobře vybrali porotci, bylo jasné, že dobře zvolí i obyčejný člověk. Rok 2022 byl ale v rámci evropského auta roku poměrně kontroverzní a dá se říci, že zájemci o nový vůz, jehož koupi by posvětili porotci, moc na výběr nemají. Tedy pokud nemají zájem o elektromobil. Těmi se to ve finále jenom hemžilo.

Jen jedno auto se spalovacím motorem

Jak vlastně anketa COTY 2022 dopadla? Pro elektromobily poměrně jasně, jelikož se jich do finálové sedmičky dostalo hned šest. Na prvním místě skončil vůz KIA EV6. Druhé místo bral Renault Megane E-Tech Electric a na třetí pozici se umístil Hyundai Ioniq 5.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně vytvořit záchranářskou uličku: Základní povinnosti by měl mít každý řidič zafixované
Zdroj obrázku: Freepik

Určité světlo na konci tunelu, tedy určitý fakt, že někteří porotci hodnotili opravdu objektivně bez ohledu na to, co je pod kapotou, přináší čtvrté místo. A to Peugeot 308, který byl jako jediný ve finále zástupcem se spalovacím motorem pod kapotou. Za ním skončili další elektromobily, a to Škoda Enyaq iV, dále Ford Mustang Mach-E a na posledním sedmém místě se objevila Cupra Born.

Pomyslný hřebík do rakve

Jsou na tom elektromobily opravdu tak dobře oproti vozům se spalovacím motorem? Je skutečně Renault Megane E-Tech Electric lepší než stejný Megane se spalovákem? A je Ford Mustang Mach-E lepší než charakteristický a pravý Mustang s pořádným motorem? To je otázka nejen na automobilky, ale i na jednotlivé porotce, kteří pomohli vytvořit finálovou sedmičku. Ale jedno je jasné, mezi odpůrci elektromobility si anketa Car of the Year zatloukla poslední hřebík do rakve.

Zdroj: https://www.caroftheyear.org/winners/2022/nominees.php