Ardavičus na Rallye Faraonů doslova létal a vybojoval pro tým Bonver Dakar Project první letošní vít

V té se proti ostřílené týmové jedničce a jeho kazašsko-české posádce postavily dva speciály Mercedes-Benz Unimog, které se zúčastnily i Rallye Dakar. Od prvních kilometrů úvodní rychlostní zkoušky ovšem bylo patrné, že tyto kamiony nebudou pro kapotovanou tatru týmu Bonver Dakar Project výraznější konkurencí. Artur Ardavičus si s nimi v každém měřeném úseku dokázal poradit a navíc překonal i několik závodních posádek jedoucích v kategorii osobních automobilů.

„Moc se mi to líbilo. Jak samotný závod, tak jeho průběh i trať. Vyzkoušeli jsme si, jak naše auto funguje na rychlých pistách, kamenitých úsecích i v dunových polích a otestovali jsme nové věci, které jsme tady za tím účelem přivezli,“ pochvaloval si zkušený kazašský závodník, který díky bezchybnému výkonu nejenom sebe jako pilota, ale i jeho posádky a mechaniků v bivaku vybojoval pro tým Tomáše Vrátného první letošní vítězství a navázal tak na úspěšný loňský rok, ve kterém se tři mezinárodní posádky týmu Bonver Dakar Project radovaly ze tří prvenství.

Mohlo by vás zajímat:  Ram představil konkurenta F-150 Raptor

„Celkově jsme uspěli. Kamion se po provedených technických změnách choval lépe a tým fungoval perfektně. Rád bych poděkoval všem, kteří tady se mnou byli, protože odvedli skvělou práci,“ konstatoval Artur Ardavičus. Spokojený byl i jeho stájový kolega a šéf týmu Tomáš Vrátný. „Jsem rád, že Artur vyhrál. Pěkně si zalítal a navíc otestoval některé nové komponenty, které jsme chtěli vyzkoušet právě v takových podmínkách, v jakých se jeli Faraoni. Získali jsme další cenná data, která využijeme při přípravě aut na Dakar i další závody, které teď pojedeme. Sám jsem zvědav, o kolik zase zrychlíme,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat:  Dodge modernizoval SUV Durango

Zdroj: Bonver Dakar Project