Ardavičus na Rallye Faraonů doslova létal a vybojoval pro tým Bonver Dakar Project první letošní vít

V té se proti ostřílené týmové jedničce a jeho kazašsko-české posádce postavily dva speciály Mercedes-Benz Unimog, které se zúčastnily i Rallye Dakar. Od prvních kilometrů úvodní rychlostní zkoušky ovšem bylo patrné, že tyto kamiony nebudou pro kapotovanou tatru týmu Bonver Dakar Project výraznější konkurencí. Artur Ardavičus si s nimi v každém měřeném úseku dokázal poradit a navíc překonal i několik závodních posádek jedoucích v kategorii osobních automobilů.

„Moc se mi to líbilo. Jak samotný závod, tak jeho průběh i trať. Vyzkoušeli jsme si, jak naše auto funguje na rychlých pistách, kamenitých úsecích i v dunových polích a otestovali jsme nové věci, které jsme tady za tím účelem přivezli,“ pochvaloval si zkušený kazašský závodník, který díky bezchybnému výkonu nejenom sebe jako pilota, ale i jeho posádky a mechaniků v bivaku vybojoval pro tým Tomáše Vrátného první letošní vítězství a navázal tak na úspěšný loňský rok, ve kterém se tři mezinárodní posádky týmu Bonver Dakar Project radovaly ze tří prvenství.

„Celkově jsme uspěli. Kamion se po provedených technických změnách choval lépe a tým fungoval perfektně. Rád bych poděkoval všem, kteří tady se mnou byli, protože odvedli skvělou práci,“ konstatoval Artur Ardavičus. Spokojený byl i jeho stájový kolega a šéf týmu Tomáš Vrátný. „Jsem rád, že Artur vyhrál. Pěkně si zalítal a navíc otestoval některé nové komponenty, které jsme chtěli vyzkoušet právě v takových podmínkách, v jakých se jeli Faraoni. Získali jsme další cenná data, která využijeme při přípravě aut na Dakar i další závody, které teď pojedeme. Sám jsem zvědav, o kolik zase zrychlíme,“ dodal.

Mohlo by vás zajímat:  Dakar 2015 - Souhrnné info #5

Zdroj: Bonver Dakar Project