Aston Martin CC100 – koncept se dočkal limitované výroby!

Britský výrobce sportovních vozů, Aston Martin, letos slaví sto let existence. K té příležitosti automobilka představila velice zajímavý koncept CC100. Ten se navzdory všem očekáváním dočkal výroby velmi omezené série.

Co myslím tím, že ona série je velmi omezená? Pokud jste čekali pár desítek až stovek vozů, musím Vás zklamat. Aston Martin totiž, kromě již postaveného CC100, postaví ještě jeden. A to je vše. Pouhé dva kousky.

Již existující exemplář CC100 našel místo v garáži nejmenovaného sběratele a to za zhruba 500.000 liber, což je v přepočtu necelých 15 milionů korun. Druhý exemplář je teprve ve výrobě a nový majitel se jeho dodávky dočká koncem letošního roku. A zatímco první kousek je určen čistě pro vystavovací účely, druhému exempláři majitel zařídí povolení k normálnímu silničnímu provozu.

Mohlo by vás zajímat:  Breitling for Bentley - spojení velikánů

Zasloužilo by se ještě připomenout, co je vlastně CC100 zač. Jedná se o sportovní roadster postavený na základech modelu V12 Vantage. Pod kapotou tak pracuje V12 o udávaném objemu 6.0 litru a blíže neurčeném výkonu. Převodovka je automatická sekvenční, s možností řazení pádly pod volantem. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere lehce přes 4 sekundy a maximální rychlost je omezena na 290 km/h.  Váha celého vozu se pohybuje kolem zajímavých 1.200 kilogramů. Design se inspiruje historickým závodním DBR1, ale také předznamenává vzhled budoucích Aston Martinů.

Mohlo by vás zajímat:  Zenos E10 - Okruhová hračka bývalého šéfa Caterhamu

Zdroj: autocar.co.uk