Aston Martin DBC – Návrh nového stylu značky

Ač britský Aston Martin snad všichni milujeme, musím objektivně uznat, že výrobce v posledních letech ustrnul na mrtvém bodě. A to nejen po stránce technické, ale také designové. Jednotlivé motivy se opakují stále dokola a chybí inovace. S tím by mohl pomoci Samir Sadikhov.

Azerbajdžánský designér Samir Sadikhov není ve světě tvorby emotivních vozů žádným nováčkem. Mezi jeho největší úspěchy patří druhé místo v prestižní Ferrari World Design Contest 2011 a spolupráce na návrhu designu interiéru konceptu Lamborghini Urus. Samirovo nejnovější dílo má název Aston Martin DBC a představuje jednu z možných cest z ustrnutí britské značky.

Mohlo by vás zajímat:  Lumma CLR 6 M - Charakternější BMW M6

Osobně se mi na konceptu DBC líbí, že na rozdíl od nespočtu vizí amatérů z celého světa, je na první pohled rozpoznatelný jako Aston Martin. Chytře kombinuje klasické designové prvky značky s novými nápady. Výsledek je velmi neotřelý a žádoucí.

Koncepčně je vůz pro Aston Martin také netradiční – jedná se o supersport s motorem uprostřed. A jak jistě víte, Britové se odjakživa specializují především na modely GT s motorem vepředu.  Samirova vize je tedy i v tomto ohledu zajímavá.

Mohlo by vás zajímat:  Wimmer RS 911 GT2 RS je pořádně výkonná 911!

Sériové podoby Aston Martinu DBC se rozhodně nikdy nedočkáme, neboť není dílem samotné značky. Ale bylo by zajímavé, kdyby si britský výrobce vzal z tohoto konceptu příklad a alespoň trochu osvěžil svůj designový projev. Co myslíte?

Zdroj: Samir Sadikhov