Aston Martin odhalil speciální model CC100

Letošní rok je ve znamení oslavPorsche 911 oslavuje padesáté narozeninyAston Martin přesně jednou tolik. Britské značce je letos rovných sto let a jak velí tradice, chce to oslavit nějakým speciální modelem!

A přesně tím je otevřený supersport CC100. Model, který svým pojetím vzdává hold slavnému modelu Aston Martin DBR1 z roku 1959, opět navrací do hry karosérii otevřeného speedsteru pro dva. Tento typ karosérie naposledy použila Mazda u koncepční MX-5 Superlight a Mercedes u modelu SLR Stirling Moss.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Lexus LS se ukázal na Facebooku

Design CC100 kombinuje prvky modelu DBR1, stávajících Astonů a Astonů přicházejících. Například přední maska by mohla být použita u některých dalších nových modelů, zadní část pro změnu hledala inspiraci u exkluzivní V12 Zagato. Při stavbě modelu se nešetřilo karbonem – ten je viditelný v minimalistickém interiéru nebo na již zmiňované zadní části.

Rozměrově je CC100 velmi podobná modelu V12 Vantage, který mimochodem poskytnul platformu tomuto modelu. Na délku má speedster asi 4,5 metru, na šířku metry dva a o výšce automobilka mlčí.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen přestavěl úspornou XL1 na sportovní XL Sport

Plně funkční prototyp pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6 litrů s neznámým výkonem, který ale dovolí zrychlit na 100 km/h za asi 4 sekundy a maximální rychlost 290 km/h. Motor je spojen se šestistupňovou sekvenční převodovkou a výkon přenáší na zadní kola. Oproti výchozí V12 spadla hmotnost o více než 400 kg na konečných asi 1200 kg.

Zdroj: Aston Martin