Aston Martin One-77 Q-Series na prodej v Dubaji

I když by se mohlo zdát, že model One-77 britské automobilky Aston Martin je už tak dost exkluzivní zboží, v Gaydonu si evidentně myslí něco jiného. Jak jinak si tedy lze vysvětlit existenci limitované série s názvem Q-Series, která vznikla v počtu pouhopouhých sedmi kusu, z nichž ten poslední je právě nyní v Dubaji na prodej za neuvěřitelnou cenu tří milionů dolarů?

Tento konkrétní kousek ze série, jež si svou výstavní premiéru odbyla na letošním ženevském autosalonu, je vyveden v zářivě šedém exteriéru, který je doplněn o interiér z červené kůže. Chybět navíc nemůže ani spousta doplňků vyrobených z uhlíkových vláken.

Mohlo by vás zajímat:  1000 koní pro běžný provoz

Aston Martin One-77 je exkluzivní nejen svým designem a počtem vyrobených kusů, ale také použitou pohonnou jednotkou. O pohon se totiž stará vidlicový dvanáctiválec o zdvihovém objemu 7,3 litrů produkující 559 kW (760 koní) a 750 Nm točivého momentu. To bohatě stačí k tomu, aby se tento britský krasavec rozjel z nuly na 100 kilometrů v hodině za 3,5 vteřiny, přičemž maximální rychlost činí velice pěkných 357 km/h.