Aston Martin oslavuje v Ženevě sto let

Letošní rok je v podání Astonu Martin ve znamení oslav stých narozenin automobilky. Největší oslavy sice vypuknou až v létě, jako takový předkrm už se však mohla brát také letošní Ženeva. 

Hlavní hvězdou stánku je bezesporu Aston Martin Rapide S. Jako zdatní sekundanti se však ukázaly dvě verze kupé Vanquish. Výroční model nese označení Centenary Edition, model vyrobený dle nové individualizačního programu zase označení Q

Vizuálně se Centenary Edition od klasického Vanquishe odlišuje především dvoubarevným lakováním v kombinaci stříbrné a černé s také speciálními logy. Uvnitř dostal interiér vzhledovou inspiraci u unikátního modelu One-77, když nabízí čalounění černou kůží se stříbrným prošíváním. Na opěrkách hlavy se objevuje dále vyšité logo značky a každý model má také svou vlastní tabulku s názvem modelu a jeho číslem. Celkem se vyrobí pouze 100 kusů tohoto modelu. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz 170 V na prodej

Druhou novinkou je Vanquish s prvky speciálního individualizačního programu Q by Aston Martin. Ten nabídne zájemcům možnost odlišit svůj Aston od ostatních. Tuto nabídku výborně demonstruje zmíněné kupé, když má karosérii nastříkanou v odstínu Morning Frost, zatímco interiér je kompletně čalouněn modrou barvou Spectral. Podobný odstín modré objevíte třeba také na obou náraznících nebo kolech. A pokud jste velmi styloví lidé, pomůže vám Q by Aston Martin navrhnout design také pro vaše kolo, jachtu nebo dům. 

Mohlo by vás zajímat:  Unikly snímky Gumpertu Tornate

Zdroj: Aston Martin