Aston Martin představil model Vulcan

Pokud fandíte těm nejsportovnějším vozům, určitě si současný stav velmi užíváte. Máme tu LaFerrari FXX KMcLaren se zase předvádí s P1 GTR. Do rzjetého vlaku nám naskakuje Aston Martin Vulcan.

Stejně jako ostatní, i Vulcan je určen pouze na závodní tratě. A tu peněženku si schovejte, vznikne jen 24 vozů pro celý svět a za cenu, o které se nemluví. Znáte to, když se ptáte, co to stojí, tak na to nemáte. Bohužel to také znamená, že jich většina skončí v garážích šejků uprostřed pouště. A tak se s úpravou postavenou na karbonovém šasi typu One-77 asi nikdy nesetkáte.

Mohlo by vás zajímat:  V současné generaci se nedočkáme odlehčené verze BMW M3/M4

Aby vás to mrzelo ještě víc, tak vám hnusně prozradíme, že pod kapotou má vidlicový dvanáctiválec o objemu sedm litrů. Takto potentní agregát má výkon víc než 800 koní a sílu celého stáda posílá na zadní kola přes samosvorný diferenciál. Šestistupňová sekvenční převodovka Xtrac je namontována kvůli rozložení hmotnosti vzadu.

Podvozek je vybaven systémem Multimatic’s Dynamic Suspension Spool Valve (DSSV). Nechybí speciální stabilizátory, systém ABS a kontrola trakce. Vše pochopitelně přenastavitelné podle okruhu, na kterém zrovna měníte své těžce vydělané peníze za vysokooktanový benzín, abyste ho vzápětí nahradili trochou neužitečného kouře z výfuku. Když se hodně rozjedete, pomohou vám v krocení vozu karbon-keramické brzdy Brembo s 380 milimetrovými kotouči na přední nápravě a 360 milimetrovými kotouči na té zadní. Vše je samozřejmě dle regulí FIA.

Mohlo by vás zajímat:  Ford Mustang Hardtop na prodej

Aby Vulcany nehnily v garáži, nabídne automobilka majitelům Detailed program of intensive track driver training, kdy zkušení jezdci Aston Martinu, včetně vítěze Le Mans Darrena Turnera, pomohou bohatým majitelům ždímat ze svých Astonů maximum.

Zdroj: Carscoops