Aston Martin se vrátí ke dvěma legendárním označením

Automobilka Aston Martin rozhodně nepatří k ničemu obyčejnému. Právě naopak. Na trhu má pověst automobilky pro náročné, která splní požadavky na design, výkon, luxus, ale i pohodlí. Její portfolio je spojeno s několika ikonickými vozy. A podle prvotních informací má pokračovat směr spojený s jedinečností. A tu má vozům dodat hned dvojice dnes celkem legendárních označení. A to DBS a Superleggera.

Již v červnu

Nejde o informaci, která by byla spojena s tím, že se má auto objevit až někdy výhledově. Představení vozu je v podstatě pevně naplánováno, a to již na červen letošního roku. Má jít o unikátní novinku, se kterou bude spojen o i oživení daných označení. Ty si chce nechat Aston Martin až na slavnostní premiéru, a tak když padne řeč na tuto novinku, označuje ji slovním spojením Super GT.

Naposledy v roce 2012

Když se podíváme do minulosti, tak musíme říci, že naposledy se označení DBS objevilo v roce 2012. A to v souvislosti s modelem Aston Martin Vanquish. Ten ho dostal už v roce 2012, kdy byl představený. O pět let později definitivně zaniklo.

Jelikož mluvíme v podstatě o legendárním označením, je vhodné se do minulosti ponořit ještě o něco více. A to až k roku 1967, kdy se objevilo úplně poprvé. A to ve spojení s modelem GT, který měl pod kapotou čtyřlitrový šestiválec s výkonem 209 kW. Na tu dobu šlo rozhodně o něco, co můžeme označit slovem maximálně unikátní. Spojený byl ale i s rokem 1972, kdy ho nesl model s vidlicovým osmiválcem o objemu 5 340ccm a výkonu 239 kW.

Očekává se dokonalý design

Označení DBS je tedy spojeno primárně s výkonem vozu. A proč je využíváno také označení Superleggera? I to má samozřejmě svůj důvod. A ten najdeme také v historii. I když je Aston Martin britskou automobilkou, nebránila se spolupráci s řadou firem v jiných zemí. A jedna z nejznámějších vznikla v Miláně, kde sídlí karosářská společnost Carrozzeria Touring Superleggera. A z jejího názvu už je celkem jasné, kde se druhé označení vzalo. A co daná karosářská společnost dokáže vytvořit za skvosty? Podívejte se třeba po ikonických modelech DB4, DB5 nebo i DB6 a bude vám to hned jasné. Na nich se podílela celkem vysokou měrou.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora