Aston Martin Vanquish Volante oficiálně

Kolotoč se špionážními fotkami nového Aston Martinu Vanquish Volante se táhne zhruba od února. Zpravodajské servery vypouštěly do světa další informace a především fotografie, na které však běžný smrtelník bez autorských práv nemůže ani sáhnout. Až do teď! Automobilka totiž nový Vanquish Volante představila se vší parádou a prvním videem.

Nebyl by to správný Aston Martin, kdyby neměl pod kapotou ohromný šestilitrový dvanáctiválec. Maximálního výkonu 421 kW vůz dosahuje při 6750 otáčkách za minutu, točivý moment 620 Nm vrcholí v 5500 ot/min. 1844 kg vážící Vanquish Volante akceleruje z klidu na 100 km/h za 4,1 vteřiny a může směle pokračovat až k maximální rychlosti 294 km/h. Výkon motoru, který spolupracuje s převodovkou Touchtronic 2 (shodná s kupé), putuje na zadní kola. 

##AMVV##

S hmotností 1,8 tuny to ale není jen tak. Jistě víte, že vůz transformací v kabriolet přibere na váze. V závislosti na výrobci se jedná o desítky kilogramů, v některých případech auto přibere i více než o metrák. Aston Martin se však při vývoji karoserie zaměřil na použití uhlíkových vláken a výsledkem je nárůst hmotnosti o pouhých 9 kilogramů oproti kupé. To je totéž, jako když do zavazadelníku kupé naložíte balení minerálních vod. Použití karbonu se navíc odrazí ve zvýšené torzní tuhosti karoserie, což bývá nejčastějším kamenem úrazu většiny vozů s otevřenou střechou. 

Mohlo by vás zajímat:  Aston Martin představil otevřenou verzi modelu V12 Vantage S

Aston Martin při příležitosti představení nového vozu zveřejnil i základní ceny. Ve Velké Británii pořídíte Vanquish Volatne za symbolických 199 995 liber, v Německu si připravte minimálně 264 995 eur. Pokud se rozšoupnete a nahlédnete nabídky příplatkové výbavy, cena nového Astonu snadno překoná hranici 7 milionů korun.

Málem bych zapomněl – Aston Martin Vanquish Volante vypadá fantasticky! Rád bych ale viděl reakci Jeremyho Clarksona, až uvidí žluté třmeny brzd a modrý interiér ve stylu Panamery od Mansory …

Zdroj: Aston Martin