Audi A4 2014 se dočká podstatného přepracování

Na svět se dostávají první informace o nové generaci populární Audi A4, která by měla dorazit začátkem roku 2014. Oproti stávajícímu provedení by měla disponovat nižší hmotností a také luxusnější standardní výbavou. 

První konkrétnější zprávy o nové A4 přinesl německý AutoBild. V nich se uvádí, že technici Audi neúnavně pracují na tom, aby každý detail luxusního sedanu byl zase o něco lepší než dříve. V důsledku toho se očekává i luxusněji pojatý interiér a spousta prvků výbavy. 

Mohlo by vás zajímat:  Nová generace Golfu se pozdrží. Jaký problém automobilka řeší?

Po stránce hmotnosti se u nové Audi A4 očekává snížení o 50 kilogramů, za což bude vůz vděčit hlavně použitím hliníku, hořčíku a plastových komponentů. Můžeme očekávat i řadu dalších změn, které by mohly umožnit snížit váhu až o 100 kg, avšak o jejich konkrétních podobách se zatím nemluví. 

Paleta motorizací pro novou generaci modelu A4 by měla obsahovat:

1.4-litrový TFSI s výkonem 150 koní a 250 N.m. točivého momentu
2,0-litrový TFSI s výkony  177 a 225 koní 
2,0-litrový TDI s výkony 122, 136, 150 a 190 koní
3.0-litrový V6 TDI s výkony 218 a 272 koní 
 

Přibližně rok po plánovaném zavedení sériové výroby se očekává i verze plug-in hybrid. Ta bude používat  2,0-litrový benzinový motor TFSI, jenž bude doplněn o systém e-quattro s elektromotory na přední a zadní nápravě. To v kombinaci s 12 kWh lithium-iontovou baterií umožní modelu A4 cestovat plně na elektrický pohon až na vzdálenost 50 kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda odhalila, co chystá do budoucna

Zdroj: Audi, Fotografie: Worldcarfans