Audi A6L přestavěné na pickup je dílem čínského dealera značky

Audi ve svém výrobní programu pickup momentálně nemá, jeden šikovný čínský prodejce čtyř kruhů však po něm toužil tak moc, že si jej sám vyrobil. Jako základ posloužila prodloužená verze sedanu A6, na silnici však jeho dílko zatím neuvidíte.

Ještě než se pustíme do samotného představení auta, je třeba podotknout, že A6L, ze které pickup vychází, byla po těžké nehodě na odpis. Prodejce Audi však to, co zůstalo neporušeno zachránil a od sloupku B dál auto předělal k obrazu svému. Místo sedadel či kufru tak najdete žlutou ložnou plochu s ochranným rámem, podvozek je oproti standardu lehce přizvednut a 17palcová kola berou svou inspiraci z podstatně luxusnějšího kupé R8.

Pod kapotou nenajdeme V10, jak by mohl naznačovat znáček RS6 na masce chladiče, ale přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI o výkonu 173 koní, se kterým je maximální rychlost 180 km/h. Ve výbavě najdeme xenonová světla, parkovací senzory vpředu i vzadu nebo dvojitou chromovanou koncovku výfuku. Jedinou překážkou je tak fakt, že A6L Pickup nemá, alespoň zatím, homologaci a nemůže tak vyjet do běžného provozu.

Zdroj: autohome.com.cn