Audi A8 od Hofele Design

A opět je do tady – tuning. Nyní se však nepodíváme na šílenou úpravu se spoustou plastů, ale na velmi decentní styling vlajkové lodi německé automobilky Audi, provedený firmou Hofele Design.           

Podívejme se však klasicky nejdříve na tvary exteriéru, protože ty jsou u upravených vozů samozřejmě na prvním místě. Audi SR 8, jak zní obchodní název vozu, dostalo lehký body kit, tvořený novým předním nárazníkem, pozměnou maskou chladiče, zadním difuzorem, sportovním výfukovým systémem a decentním křídlem na víku zavazadlového prostoru. Samozřejmostí jsou nová litá kola. V případě Audi SR 8 budou mít zákazníci na výběr mezi 20“ a 22“ disky. V neposlední řadě prošel modifikacemi i podvozek. Ten je nyní stavitelný v rozmezí 40 milimetrů, přičemž je limitní rychlost 70 km/h, pod kterou se výška podvozku zvedá.           

Mohlo by vás zajímat:  Tak trochu jiné Ferrari F430

Uvnitř vozu nalezneme čalounění vyvedené ve dvoubarevné kombinaci, karbonové obložení a Alcantarou potažený volant. Žádné razantní změny tedy neproběhly, což je vzhledem k určení vozu více než dobré.           

Pod kapotou se může nacházet jak benzínový osmiválec FSI o objemu 4,2 litru, tak stejně objemná naftová V8. V obou případech dojde k optimalizaci softwaru řídící jednotky, což se u naftového agregátu projeví konečným výkonem 287 kW.