Audi chystá nový sportovní model

Automobilka Audi není jenom symbolem luxusních a reprezentativních vozů. V jejím portfoliu je možné najít i vozy, které jsou určené milovníkům rychlosti a sportovní jízdy. Jedním z příkladů je určitě supersport Audi R8, kterého se právě naše informace lehce týká. Bohužel s negativním vyzněním. Jakým? Tento model oficiálně skončí, jelikož se začíná mluvit o jeho náhradníkovi.

V plánu je nový sportovní model

Že má Audi v plánu tento segment vozů neopouštět, to je známé už poměrně dlouhou dobu. A že v něm chcete také inovovat, to je informace stará jenom chvíli. Konkrétně mluvíme o vývoji nového sportovního vozu. Tato informace byla již oficiálně potvrzena právě v Ženevě na autosalonu. Peter Mertens, který je hlavní osobou vývoje se nechal slyšet, že vznikne nový sportovní model. Samozřejmě jak už to bývá, po mnohých dotazech byl celkem skoupý na slovo. Vše ostatní je nutné udržet pod pokličkou.

Spíše se slabší motorizací

Jednu informaci se přece jenom zjistit podařilo. Týká se motorizace. Mertens ve svém vyjádření uvedl i to, že pod kapotou nového sportovního Audi by neměl být žádný velký motor. Když se tedy vrátíme k současnému modelu Audi R8, a podíváme se pod jeho kapotu, tak zde najdeme desetiválec. Dá se tedy očekávat, na základě daného vyjádření, že ten novinka nedostane. V úvahu se tak dostává buď osmiválec, nebo spíše šestiválec, což je zatím jedna z nejvíce pravděpodobnějších možností.

Audi R8 musí skončit

Nový sportovní model však nebude další novinkou v portfoliu. Bude nástupcem současného sportovního vozu. Tedy modelku Audi R8, které je aktuálně možné pořídit ve dvou verzích. Jedná se o vůz dvojmístný ve variantě roadster, nebo ve variantě kupé. Pokud plánujete využít jedné z poslední možnosti pro koupi, je třeba si připravit přes 4 miliony korun českých. Tolik tento vůz v přepočtu zhruba stojí.

Mohlo by vás zajímat:  BMW představilo druhou generaci sportovní SUV X5 a X6 M

Když se podíváme na to, jak se tomuto vozu daří, tak to není až tak nejhorší. Ročně je vyprodukováno přes 3 000 vozidel, která najdou svého majitele. Mluvíme samozřejmě o aktuální, tedy poslední generaci, která byla představena v roce 2015. A právě s nástupem nového modelu se tedy potvrzuje, že další generace se nechystá. Vůz skončí a bude nahrazen novinkou.

Spíše na okraj

Jelikož hlavní zaměření Audi je jinde, dá se očekávat, že i nový sportovní model, podobně jako R8, bude určený jenom jako doplnění portfolia a možností pro skutečné fanoušky této značky. Odpovídají tomu i samotné prodeje, které ukazují, že zájemci o supersporty raději sáhnou po konkurenci. Jedním z takových příkladů je Lamborghini Huracan, což je vůz ze stejného koncernu, postavený na stejném základu. Když oba vozy postavíme vedle sebe, a pomineme případný rozdíl v ceně, tak je celkem jasné, po kterém modelu většina zákazníků sáhne.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora