Audi e-tron v Česku již v prodeji. A za kolik?

Německá automobilka zahajuje v Česku prodej svého prvního ryze elektrického automobilu Audi e-tron s pohonem všech kol. Vstupuje tak do nové éry elektrické mobility.

Nulové emise, špičkový výkon

Překonávat stovky kilometrů s nulovou produkcí emisí, to je cíl, kterým se Audi vybralo. Model e-tron pohání až tři elektromotory. Pohon přední nápravy zajišťuje jeden, pro zadní jsou určené dva. Pohonná jednotka vychází z konceptu Audi R8 e-tron, což dává tušit, že se nebude jednat o žádného lenochoda. Jeho síla se ukrývá v nových lithium – iontových bateriích, které Audi získalo díky spolupráci s LG Chem a Samsung SGI. Díky nim si troufne na víc než 500 km na jedno nabití. E-tron využívá špičkové technologie, včetně vysoce účinné rekuperace, virtuálních vnějších zpětných zrcátek a zejména rychlého nabíjení výkonem až 150 kW, které má jako jediný model na trhu.

Fešák s dobrou výbavou

E-tron dostal od výrobce do vínka poměrně štědrou základní výbavu, která mimo jiné zahrnuje i velkorysou záruku na sadu akumulátorů, a to až 8 let, resp. 160 000 km. I celková záruka vozu je delší než obvykle, 4 roky (120 000 km). Pokud by zákazníkům standardní výbava elektrického krasavce nepostačovala, mohou sáhnout po příplatkových doplňcích, které konfiguraci vozu doladí přesně podle individuálních požadavků. Za zmínku určitě stojí paket Gravity s asistenčními světlomety Audi Matrix LED, asistenčním paketem Tour, čtyř zónovou automatickou klimatizací, komfortní loketní opěrkou, zadní kamerou a automatickým dovíráním dveří. Paket Gravity v hodnotě 176 200 Kč lze momentálně pořídit se zvýhodněním 45 700 Kč.

Není pro každého

Stejně jako u většiny modelů této prémiové značky, i u modelu e-tron platí, že není pro každého. Prodejní ceny Audi e-tron začínají na 2 milionech korun. Objednat ho lze u rozrůstající se sítě speciálně certifikovaných e-tron partnerů.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Opel představil velmi úsporný derivát Corsy