Audi představí v Detroitu nový koncept

Audi představí v lednu 2014 na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu nový koncept, mezi jehož atributy patří sportovní charakter, kompaktní rozměry a mnohostranné schopnosti. Dvoumístný vůz s velkou světlou výškou patří do kategorie crossover – je to automobil pro všechny silnice a cesty, pro všední den i sportovní aktivity ve volném čase.

Audi tímto konceptem důsledně rozvíjí svůj designérský styl. Spojuje tak řadu tvarových prvků budoucích modelů sportovních vozů s konceptem allroad, který je pro značku Audi typický, a svérázným pojetím karoserie shooting brake.

Audi s celkovou délkou 4,20 metru je na silnici nepřehlédnutelné. Precizní a jasně definované linie a geometrické plochy vytvářejí sošné tvary. Vnější plášť dvoudveřového vozu budí dojem, jako by byl vymodelován z jednoho kusu materiálu, od masky chladiče Singleframe přes markantní boční linii Tornado až po přitažlivou záď ve stylu kupé. Převisy karoserie jsou krátké a nízká linie střechy se opírá o mohutné střešní sloupky C. Dojem koncentrované energie je umocněn důrazem na horizontální linie a velkými 19“ koly.

Mohlo by vás zajímat:  První informace o další generaci Audi TT

V novém konceptu se harmonicky snoubí funkce s tvarem. Typické designérské prvky modelů allroad redukují vizuální „objem“ a podtrhují terénní charakter vozu. Hliníkové ochranné panely spodní části vozu vpředu a vzadu zdůrazňují šířku a chrání vůz při jízdě v terénu.

Stylistické prvky, charakteristické pro modely e-tron, jako jsou lamely v masce chladiče Singleframe a v postranních otvorech pro přívod vzduchu, jsou harmonicky zasazeny do celkového designérského konceptu. Dvojité světlomety a voštinová mřížka masky chladiče Singleframe představují další evoluci designérského stylu modelů quattro, kterou Audi představilo již v září letošního roku na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem na studii Sport quattro concept.

Zdroj: Audi