Audi představilo koncept čtyřdveřového kupé na základech TT

Rodina modelů TT asi nikdy nebyla širší. Vedle klasického kupé a roadsteru totiž od dubna existuje také TT jako kompaktní SUV a nyní v Paříži slaví premiéru TT jako čtyřdveřové kupé s pro Audi tradičním označením Sportback.

29 cm na délku, 6 cm na šířku a 12 cm mezi nápravami – zvětšení Sportbacku v porovnání s klasickým kupé bylo opravdu razantní. Trošku překvapivě je novinka o 3 cm nižší. Celkově tak má Sportback, postavený na modulární platformě MQB, 4,47 metru na délku, 1,89 metru na šířku, 1,38 metru na výšku a 2,63 metru mezi nápravami.

Po stylingové stránce je to prostě klasické TT se vším všudy včetně masky Singleframe (ačkoliv se strukturou včelí plástve) nebo světel, která však mají pokrokovou laserovou technologii. Největší změny jsou samozřejmě v zadní části, kde se střecha rychleji svažuje a tím dala zadním partiím zcela jiný tvar, v přední části je zase nově tvarovaný nárazník. Kliky jsou zapuštěné do dveří a neruší tak profil, vyčnívající především 21palcovými koly

Interiér je v zásadě sériový a kromě multimediálního rozhraní MMI dostal digitální přístrojový panel Audi Virtual Cockpit s 12,3palcovou barevnou obrazovkou. Luxusní atmosféru dotváří čalounění kvalitní kůží a dekory v tmavém hliníku a lesklé černi. Prodloužený rozvor přinesl především více místa na zadních sedadlech, kde se usadí dva cestující do samostatných křesel, rozdělených decentním středovým tunelem.

Pohon má na starosti zážehový čtyřválec 2.0 TFSI o výkonu 400 koní s točivým momentem 450 Nm, které jsou přes sedmistupňový dvouspojkový automat S tronic přenášeny na všech kola. Zrychlit na 100 km/h zabere pouze 3,9 sekundy, kombinovaná spotřeba je přitom pouze 7,0 l/100 km. Do ovzduší vypustí TT Sportback 162 g CO2/km.

Mohlo by vás zajímat:  Audi R8 Spyder 2013 - Špionážní fotky

Zdroj: Audi