Audi představilo novou generaci TT Roadsteru

Třetí generace Audi TT, přinášející několik zajímavých technických řešení, se již naplno usadila ve většině evropských zemích. Nastal tedy čas přijít s otevřenou variantou, tradičně označovanou jako TT Roadster.

Designově se oproti kupé změnilo pramálo, především výrazná přední maska Single frame zůstala na svém místě. Navzdory většině konkurentů, která v minulosti přešla z plátěné stahovací střechy na pevnou, si TT Roadster zachovává plátno, dostupné ve třech různých variantách. Na sklopení stačí 10 sekund a lze jej provést až do 50 km/h. Oproti předchůdci je celá konstrukce střechy o 3 kg lehčí, především díky použití hořčíku. Kufr 4177 mm dlouhého modelu se smrsknul na 280 litrů (i tak se jedná o mezigenerační nárůst). Podobně jako u výchozího uzavřeného modelu, přichází i roadster ve dvou variantách – standardní TTsportovnější TTS, lišící se většími koly nebo aerodynamickým bodykitem. V interiéru nedošlo k vůbec žádným změnám, za příplatek tak stále můžete mít zcela digitální přístrojový štít.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai Veloster SR Turbo pro Austrálii

Pod karosérii najdeme modulární platformu MQB s velkým procentem použití vysokopevnostní oceli a hliníku, hmotnost základního TT Roadster je tak pouze 1320 kg. Tou základní motorizací je benzínový dvoulitr TFSI s šestistupňovým manuálem (za příplatek je dodáván automat S tronic i pohon všech kol) o výkonu 230 koní s točivým momentem 370 Nm. Druhou možností je naftový dvoulitr TDI s šestistupňovým manuálem o výkonu 184 koní s točivým momentem 380 Nm. Sportovní TTS s pohonem všech kol má pod kapotou zážehový dvoulitr TFSI, produkující 310 koní a 380 Nm. Na 100 km/h se ocitnete za 4,9 sekundy a v rozletu Vás zastaví až omezovač, nastavený na obligátních 250 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představil druhou generaci velkého sedanu Genesis

V Německu TT Roadster 2.0 TFSI startuje na částce 37 900 euro (cca 1 043 000 korun), prodej silnější verze S začne až v příštím roce.

Zdroj: Audi