Audi Q7 e-tron – Hybridní obr již brzy

Německá automobilka Audi pracuje na nové generaci velkého SUV modelu Q7. Jednou z potvrzených variant bude hybridní verze e-tron, která v nabídce doplní vozy poháněné klasickým zážehovým nebo vznětovým ústrojím.

To, že se Audi rozhodlo neposlat elektrický sporťák R8 e-tron do výroby, neznamená, že technika a poznatky získané při jeho vývoji přijdou vniveč. Důkazem je hybridní model A3 e-tron, který se představil v březnu na autosalonu v Ženevě. Jako další je na řadě Q7 e-tron.

Nová generace Audi Q7 bude stát na nové platformě sdílené s vozy Volkswagen TouaregPorsche Cayenne, jejichž nové generace se představí již v příštím roce. Stejný základ dostanou také velká SUV od BentleyLamborghini, jejichž příchod je však ještě poměrně daleko.

Audi Q7 v nové generaci slibuje výrazně zhubnout a stát se ekologičtějším. Tomu má napomoci i hybridní verze e-tron. Prozatím ale nevíme, jaký konkrétní spalovací motor použije. Menší A3 e-tron využívá zážehový čtyřválec 1.4 TFSI, pro Q7 e-tron by však větší smysl dávala vznětová jednotka. Hybridní ústrojí s dieselovým motorem využívá i velmi úspěšný speciál pro Le Mans, nasazení podobné techniky do velkého SUV by tak nebylo úplně od věci.

Druhá generace Audi Q7 má naplánovaný příchod ke konci roku 2015 a my předpokládáme, že hybridní varianta e-tron dorazí ještě o něco později. 

Poznámka: V galerii je zobrazen vůz Audi Q7 3.0T quattro z roku 2010.

Zdroj: CarAdvice