Audi SQ5 TDI Exclusive Concept míří do Paříže

Když v červnu poprvé ingolstadtská automobilka Audi představila přiostřenou verzi S svého oblíbeného modelu Q5, byla z toho velká sláva. Jenže jak šel čas, tak se na tuto verzi nějak zapomnělo a je tedy s ní opět vyrukovat. K tomu se báječně hodí nadcházející Mezinárodní autosalon v Paříži, a aby to nebylo jen tak tuctové osvěžení, světlo světa spatří SQ5 Exclisive Concept, jenž vznikne v limitované edici pouhých 50 kusů. Ptáte se v čem je oproti výchozímu modelu výjimečnější?

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes ukáže v Ženevě předprodukční verzi G 500 4x4²

Věru není toho mnoho. O pohon se i v tomto případě bude starat vznětový dvojitě přeplňovaný šestiválec o zdvihovém objemu 3,0 litrů s výkonem 230 kW (313 koní) a 650 Nm točivého momentu. Pohonná jednotka je propojena se všemi čtyřmi koly prostřednictvím osmistupňové převodovky Tiptronic, díky které vozidlo dokáže zrychlit z nuly na 100 kilometrů v hodině za slušných 5,1 vteřiny, přičemž hodnota nejvyšší rychlostí je elektronicky omezena na 250 km/h. Ze židle Vás spíše dostane zpráva o základní ceně této limitky, která je nastavena na neuvěřitelných 92 tisících eurech (což je v přepočtu zhruba 2,3 milionů korun). Je sice hezké mít v garáži auto s pěkným jménem, ale stojí to za těch dalších 33 tisíc? Základní verze standardní SQ5 totiž činí zhruba 59 tisíc eur.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz upravil legendární off-road třídy G

Za sebe můžu říct, že bych si hezký přídomek u svého auta klidně odpustil a můj názor nezmění ani krásný modrý lak karoserie, čtveřice koncovek sportovního výfukového systému, xenonové světlomety s integrovanými LED diodami. Na druhou stranu si Vás budou hýčkat kožené sportovní sedadla, multifunkční sportovní volant a v rukou budete svírat kulatou hlavici řadící páky. Jenže ta cena.