Audi zavrhlo dva sportovní modely

Audi představilo ve Frankfurtu dvojici zajímavých konceptů NanukSport Quattro. A jak je v dnešním automobilovém světě módní, ihned se vyrojily spekulace o možné sériové výrobě. Nyní se z Audi dostala zpráva, která odmítá výrobu Sport Quattra, naopak připouští výrobu Nanuka. Aby těch sportovních modelů, které neuvidíme, nebylo málo, skončí na papíře také Audi RS8

Za koncem sportovní limuzíny je prostý fakt, že by pro ni Audi nenašlo dostatečný počet zákazníků. Důvodem je nutnost navýšit výkon o 20 – 25% v porovnání s modely S. Tím by se však RS8 (s výkonem 625 – 650 koní) dostala do teritoria, kde bude operovat jediný automobil – Mercedes-Benz S65 AMG. A pro vedení automobilky se čtyřmi kruhy by výroba takového auta zkrátka nedávala (finanční) smysl. 

Mohlo by vás zajímat:  Mazda6 Coupé už příští rok?

Strategii značky se vymyká i Sport Quattro. To už je od koncepční podoby poměrně těžké a tím pádem nekorespondující se strategii Audi, která chce své modely výrazněji odlehčit. Naopak šanci na výrobu má kontroverzní studie Nanuk. Ferdinand Piëch, šéf dozorčí rady Audi, totiž nechal Nanuk vytvořit proto, že se mu líbila studie Giugiaro Parcour z letošní Ženevy. Je tedy nasnadě, že by „své dítě“ rád viděl i v sériové produkci. 

Zdroj: caranddriver.com, worldcarfans.com