Aurus Senat – obří ruský kabriolet. Čím chce nadchnout boháče?

Tak jako snad všechno, i kabriolet musí být v Rusku něco extra. Přišla s ním značka Aurus, která vyrobila vůz Aurus Senat. Ten má být přímým konkurentem pro luxusní Rolls-Royce Phantom. V prvotní verzi byl Aurus Senat vyroben jako sedan, nyní ale existuje i ve formě kabrioletu. Ten by měl být prozatím jen přehlídkovým vozem.

Kabriolet jako přehlídkový vůz

Tím, že je Aurus Senat pouze ve formě přehlídkového vozu, se myslí to, že je zamýšlen pro pomalou jízdu ulicemi, se stojící významnou osobou, která může zdravit davy lidí okolo. Přesně takto byl kabriolet představen – místo toho, aby se zúčastnil některého z významných světových autosalonů, byl představen typicky rusky: na vojenské přehlídce, která byla zachycena na videu a zveřejněna 19. dubna. Zde byla k vidění spousta vozů a vojenské techniky a právě dva černé kabriolety, které svým vzezřením připomínaly právě Aurus Senat.

Co skrývá kabriolet pod kapotou?

Podle ruského webu TVzvezda, skrývá kabriolet pod kapotou to samé, jako sedan:

  • hybridní pohonné ústrojí,
  • výkon 600 koní,
  • osmiválcový motor,
  • devítistupňová automatická převodovka,
  • pohon všech čtyř kol.
Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz 300TD Pickup

To, čím se oba vozy liší, je výška podvozku – kabriolet má podvozek o 20 mm nižší a pouze dvoje delší dveře. V interiéru kabrioletu jsou odolnější materiály, které by měly vydržet déšť, takže případné přehlídky mohou být pořádány za jakéhokoli počasí.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora