Auta od internetového giganta Alibaba? Za pár let realita

Zdá se, že se v příštích letech objeví na trhu s automobily nový hráč. Čínský internetový gigant Alibaba, který stojí za Xiaopeng Motors, to zřejmě s výrobou aut myslí zcela vážně, jelikož plánuje nabírat dalších až 5000 pracovníků do výzkumu a vývoje. Kdy se tedy na silnicích objeví první auta Xpeng by mělo být jen otázkou času.

Superchytrá auta s ovládáním přímo ve vašem mobilu

Automobily této společnosti se mají pyšnit nálepkou superchytrá auta. S pomocí vašeho chytrého mobilu byste měli být schopní ovládat odemykání a zamykání, startování, diagnostiku vozu a auto by mělo být schopné i samostatně zaparkovat. Pohonná jednotka by navíc měla být zásobována ze superakumulátorů, které se budou schopny nabít na 80 % za pouhých 30 minut. Těšit se tedy můžete na:

  • novou generaci chytrých vozů, které ještě více usnadňují řízení
  • čínskou inovativnost v technologiích i designu
  • nového hráče na trhu, který může překvapit i příznivou cenou

Očekává se tedy zcela nová generaci automobilů, které by měly reagovat na rostoucí poptávkou po moderních technologiích při řízení. Alibaba chce v maximální možné míře investovat do vývoje a výzkumu, aby jejich auta byla v tomto ohledu skutečně jedinečná a předčila i modely od známých značek s mnohaletými zkušenostmi. Zda se to podaří, zjistíme nejspíš až za pár let. Zdá se ale, že čínská společnost jde do této akce naplno, a tak lze očekávat i odpovídající výsledky.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora