Auta z jednoho koncernu se potkala na německé dálnici. Škodovkář málem způsobil fatální nehodu

Car Accident 2165210 1280

Německé dálnice, tedy některé úseky, jsou jako stvořené k tomu, abychom nahnali časovou ztrátu, nebo zkusili, co dokáže naše auto. Na řadě německých dálnic je totiž neomezená rychlost. Toho mnoho řidičů využívá a tak není problém potkat ty, kteří se v rychlém pruhu řídí až neuvěřitelnou rychlostí. A i když oni mají vše pod kontrolou, stále je tu riziko v podobě těch ostatních. Právě kvůli jejich nepozornosti může dojít k nehodě s fatálními následky. Tak, jako v případě aut z jednoho koncernu. Tedy v případě VW Golf a Škody Rapid.

Mohlo by vás zajímat:  Palivo ušetří plynulá jízda a dobré plánování trasy

Nehoda bez vážných následků

Nehoda dvou menších aut v rychlosti 240 km/h, zaznamenaná kamerou jednoho z vozů, to jen dokládá. Naštěstí se auta jen „ťukla“ a oba řidiči celou situaci zvládli, jinak by měl incident bezesporu tragické následky – ani Volkswagen Golf, ani Škoda Rapid nepatří mezi robustní a bezpečná auta, která by podobné situace zvládala s grácií. Na druhou stranu modelů, které by z vážnější srážky ve vysoké rychlosti vyvázly relativně bezpečně, není na trhu mnoho.

Mohlo by vás zajímat:  Styl jízdy ovlivňuje spotřebu paliva nejvíce ze všech faktorů

I rychle se dá jezdit bezpečně

Přestože řidiči z dnešního videa měli štěstí, je třeba uvědomit si, že vy v podobné situaci stejně snadno vyváznout nemusíte. Nechceme vás samozřejmě strašit ani podceňovat, ale i ve velkých rychlostech na německých dálnicích či na jiných vhodných místech je třeba zamyslet se nad bezpečností.

  • Nepřeceňujte své řidičské schopnosti, zejména pokud nemáte předchozí zkušenosti s velmi rychlými jízdami, například z polygonů
  • Nepřeceňujte ostatní řidiče, mohou to být mladí řidiči bez zkušeností, kteří ještě nemají ty správné návyky a v krizových situacích se mohou chovat neočekávaně
  • Vezměte v potaz stav vozovky, počasí a také vítr, který vás může na některých úsecích nemile překvapit
Mohlo by vás zajímat:  Některé jízdní režimy je lepší v zimě nezapínat. Jinak auto skončí rychle mimo silnici

Odborníci nicméně doporučují, abyste si opravdu rychlou jízdu nechali na místa, kam patří, tedy na cvičné polygony a závodní okruhy. Minimalizujete tak všechna možná rizika.

Zdroj: Autorský text