Auta z Německa pocházejí často z východu Evropy. Zjistit to je těžké

Car 471974 640

Mnoho lidí chce ojetinu z Německa. Ve skutečnosti netuší, že mohou kupovat auto pocházející z východu. To je právě do Německa přivezeno z důvodu, aby se lépe a také výhodněji prodalo. Následný „podvedený“ kupující si nemůže vynachválit, že pořídil německý vůz, o který se jeho majitel celý život pečlivě staral. Ve skutečnosti jezdí v autě z některé z východních zemí, kde ho měl jeho majitel pouze jako spotřební zboží a o nějaké zvláštní péči nemůže být ani řeč.

Proč kupujeme auta z Německa?

Mnoho lidí chce ojetinu z Německa z důvodu, že věří oné pověstné pečlivosti Němců. Chtějí tak ojeté auto, o které se jeho předchozí majitel pečlivě staral a auto bude novému majiteli z Čech ještě dlouhou sloužit. Dalším důvodem je také cena a výběr. Nabídka německých bazarů je vzhledem k velikosti země bohatší a ceny zde mohou být podstatně výhodnější než u nás. To je důvod, proč lidé dovážejí vozy z Německa.

Mohlo by vás zajímat:  Směrová šipka na semaforech má zlepšit plynulost provozu, ve skutečnosti může situaci ještě zkomplikovat

Proč jsou východní vozy prodávány v Německu?

Důvody jsou celkem zřejmé. Východní státy Evropy na tom nejsou z hlediska kupní síly nijak dobře. Proto majitelé lepších vozidel, kterých se chtějí zbavit, nemohou příliš počítat s tím, že pro vůz najdou kupce ve své domovině. Druhým důvodem je to, že prodejní cena takového vozu by byla podstatně nižší, než je ta, která bude v Německu. A to i po započítání všech poplatků, které souvisí s převozem a další administrativou.

Mohlo by vás zajímat:  Řada řidičů se zásadně lepí na auta před sebou. Mají k tomu několik bizarních důvodů

Podvod na kupujícího

Ten se rozhodne nechat si přivézt auto z Německa v domnění, že kupuje skvělou ojetinu po Němci. Výsledkem je, že koupí auto, které je sice v Německu prodáváno, ale ve skutečnosti pochází z východu. Zjistit, jak to s daným autem ve skutečnosti je, není až tak snadné. Nejlepší je dostat se k originálnímu německému průkazu a zjistit, kdy byl vydán a jak dlouho je auto psané na německého majitele. Pokud od první registrace vozu, je vše v pořádku. Pokud pár týdnů až měsíců, je dobré být na pozoru. Druhou možností zjištění jsou různé placené služby, které pomohou původ vozu prověřit. Zde se však už pohybujeme v tisících za jedno auto.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora