Auto má být skutečný držák. Které vozy se tímto titulem mohou pyšnit?

volvo-645486_960_720[1]

Projít si bazary může být spojeno jak s možností udělat si přehled o nabídce, stejně jako to může být spojeno s možností zjistit, jaké jsou průměrné kilometrové nájezdy. Že jsou některé větší znamená jenom fakt, že je auto skutečný držák, který se hodí i na pravidelné delší cestování. Jaké do této kategorie zařadit? Zaměřili jsme se na vozy staré 10 let, které svým nájezdem skutečně dokazují, že ani po častém použití nejsou na odpis, právě naopak.

Volvo V70

Když se podíváme na výčet kvalitních automobilům, rozhodně se mezi nimi musí objevit i Volvo V70. To má nejenom klady v podobě praktičnosti, ale přináší také klady, které jsou spojené s kvalitou. K té se samozřejmě váže i kilometrový nájezd. Když projdete bazary a online nabídku, není nic výjimečného, že průměrně je stav tachometru na hodnotě 200 000 km.

BMW 5

Vozy BMW si nekupují jenom ti lidé, kteří hledají určitou prestiž, ale také ti lidé, kteří potřebují jezdit denně a často. Jasným příkladem jsou zkušení manažeři mnohých firem. A právě BMW řady 5 je zajímavou volbou, která dokáže vydržet. Podívejte se na průměrné kilometrové nájezdy a zjistíte, že se číslo pohybuje okolo 180 000 km.

Mohlo by vás zajímat:  Blondýna odhalila na podvozku auta netradiční piktogram. Zbytečnější prvek v autě patrně neexistuje

Volkswagen Sharan

Zajímavý vůz určený hlavně rodinám. Spadá do kategorie takzvaných MPV. A to znamená dostatek míst k sezení i prostoru pro zavazadla. A v případě tohoto vozu to znamená i možnost vyrážet na výlety třeba každý den. Stav tachometru s průměrnou hodnotou 179 000 km jasně ukazuje, že je auto na cestování skutečně jako stvořené.

Volkswagen Passat

Dlouhodobě velmi populární a logicky také poptávané auto. Tak lze charakterizovat Volkswagen Passat, který je jedním ze symbolů německé automobilky. Oblíbený je jak proto, že dobře vypadá, tak samozřejmě také proto, že i hodně vydrží. To může průměrný kilometrový nájezd tohoto auta jenom potvrdit, jelikož činí 176 000 kilometrů.

Mercedes-Benz M

Vozy SUV jsou stále na vrcholu zájmu. A je pochopitelné, že zájemci nekupují jenom nová auta, ale kupují také ojetiny. Od kterých často očekávají, aby vydržely skutečně dlouho. V takovém případě můžeme říci, že jeden takový držák je od Mercedesu. Průměrné kilometrové nájezdy, které jsou u daných vozů běžné, jsou spojeny s hodnotou 175 000 kilometrů.

Mercedes-Benz E

Nejenom dokonalý vzhled, dobrá výbava, nebo jízdní komfort. Je to také i kvalita, která tento automobil jasně charakterizuje. Potvrzuje to tachometr, na kterém se průměrně objevuje hodnota 175 000 km. I když se s vozem jezdí často a hodně, není to žádný problém. Doslova lze říci, že je k takovému použití určený.

Mohlo by vás zajímat:  Správně nachystané auto na zimní jízdu předejde mnoha problémům

Audi A6

Kvalitní zpracování uvnitř i navenek, výkonný motor, pohon všech kol, ale i velmi povedený design. Toto všechno jsou přednosti vozu, který byl velmi populární nový a je velmi populární ve své ojeté verzi. Kdo pro ni vyrazí do bazaru, tak najde vozy, které mají v průměru kilometrový nájezd okolo 175 000 kilometrů. To jenom potvrzuje, že jde o další z držáků na současném trhu.

Volkswagen Tuareg

Že jsou vozy SUV velmi poptávané, to jasně potvrdí statistiky automobilky, ale i počet vozů na silnicích, stejně jako to potvrdí tako počty aut v bazarech. A že o nich mluvíme jako o vozech, které skutečně vydrží, to potvrzuje fakt, že průměrně se lze setkat s nájezdem, který je 174 000 kilometrů. Také ukázka, že je auto držák.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora