Auto si na sebe může vydělat reklamou nebo pronájmem

Car Model Calculator Coins White Table

Rostoucí životní náklady nutí stále více lidí přemýšlet o tom, jak snížit některé zbytné výdaje nebo jak si najít další zdroj příjmů. V obou případech je dobré zaměřit se také na osobní auto, kterým jezdíme. Uspořit můžeme třeba změnou povinného ručení nebo šetrným stylem jízdy, který sníží spotřebu i o pětinu. Ale málokdo ví, že auto si na sebe může také přivydělat, nebo dokonce náklady na provoz včetně těch cestovních úplně pokrýt, byť se to asi bude týkat spíše letních měsíců. A teď nemáme na mysli ježdění pro Uber nebo jinou alternativní taxislužbu, kde ve skutečnosti nevydělává auto, ale vy. Jak tedy na to?

Mohlo by vás zajímat:  Správně zaparkovat v garáži je pro někoho oříšek. Obyčejný míček tenhle problém vyřeší

Auto jako reklamní plocha

Marketingové firmy hledají stále nové a nové způsoby, jak propagovat své často velmi bohaté klienty. A právě toho můžete využít, z vašeho auta se totiž může stát pojízdná reklamní plocha, tedy pokud vám nevadí, že jej někdo polepí. Reklamní polepy mohou na druhou stranu ochránit váš lak před různými drobnými oděrkami a škrábanci. Nabídnete-li své auto k reklamním účelům, můžete se těšit buďto na jednorázovou platbu a smlouvu na dobu určitou, například dva roky, nebo kontrakt, během kterého dostanete odměnu každý měsíc.

Mohlo by vás zajímat:  Auto v minimálním provozu vyžaduje paradoxně větší údržbu
Zdroj obrázku: Freepik

Pronájem auta

Podobně jako se pronajímají nevyužívané nemovitosti v rámci Airbnb a dalších platforem, můžete krátkodobě pronajmout také své auto. Tohle se hodí zejména v případě, že máte v rodině dva vozy a jeden z nich používáte jen nárazově. Pronájmy obvykle mohou trvat jeden den až několik týdnů a platbu i výplatu vaší provize zpracovává platforma, kterou k tomu využíváte. Po pronájmech je poptávka zejména v letní sezoně.

Pozor na pojištění

Ještě než se rozhodnete auto pronajímat skrze nějakou platformu, mrkněte do smlouvy k povinnému ručení, zda tímto krokem neporušujete pojistné podmínky. Kdyby došlo k nehodě, potíže by měl nejen řidič auta, ale také jeho majitel. V případě jakýchkoli nejasností by vám s revizí smlouvy měla pomoci platforma, kterou chcete využívat.

Zdroj: https://www.bankrate.com/loans/auto-loans/ways-to-make-money-with-your-car/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora