Auto z Německa může být ve skutečnosti vrak z východu. Řada dovozců zkouší osvědčený fígl

Když máme možnost koupit auto z Německa, považujeme to za dobrý krok. Ne vždy je ale auto právě z této západní evropské země. Velmi často je úplně odjinud a kupující to nikdy nemusí zjistit. Dovezený vůz ze západu, nejčastěji potom z Německa, se může jevit jako dobrá koupě. Takové auto je často kvalitní, má dobrou cenu a nepředpokládá se, že by u něj bylo manipulováno s tachometrem a počtem najetých kilometrů nebo že by prošlo jinými úpravami. Málokdo ale tuší, že i když bylo auto zapsané, tedy registrované v Německu, nemusí vůbec z této země pocházet. Jde pouze o známý fígl dovozců, jak auto udělat atraktivnější a zajímavější.

Ojetina z východu

Pokud by prodejce aut napsal, že nabízí auto dovezené z východu, jenom těžko by ho prodával. Východní země Evropy nemají moc dobrou pověst a každý má obavu, co se s vozem mohlo stát či jak bylo upravováno. Prodat takové auto tedy nemusí být nic jednoduchého, a i když se to prodejce pokusí zatajit, informace v technickém průkazu ho usvědčí. Proto mnoho takových prodejců přemýšlí nad tím, jak auto z východu udělat atraktivnější.

Zdroj obrázku: Pixabay

Během chvíle auto z Německa

Zatímco východní vozy nemají moc dobrou pověst, u vozů západních je tomu přesně naopak. Pokud má člověk možnost koupit automobil dovezený z Německa, začne se o něho zajímat a považuje ho za dobrou koupi. A právě toho mnohdy využívají nepoctiví dovozci aut. Jejich finta je vcelku jednoduchá. Auto sice dovezou z východu Evropy, ale jednoduše z něho udělají auto z Německa. A nic netušící kupující platí za něco jiného, než myslí.

Stačí jenom registrace

Udělat z dováženého vozu německý automobil není nic až tak těžkého. Stačí ho v Německu zaregistrovat, klidně i na jeden jediný den. V tu chvíli má auto již německou registraci a zájemce o takové auto může být celkem snadno uveden v omyl. Ne každý si totiž důkladně prověří historii auta a obvykle mu stačí jenom informace o tom, kde bylo auto registrované předtím, než překročilo hranice s Českou republikou. Že bylo ale roky před tím někde jinde, na to už nikdo nepřijde.